A címvédő Inter a triplázó Samuel Eto'o vezérletével verte a Werder Brement a Bajnokok Ligája második fordulójának szerdai játéknapján, a milánóiakhoz hasonlóan a Tottenham is négy gólt lőtt, a londoniak három tizenegyest kaptak a Twente ellen, de csak kettőt értékesítettek, igaz, ez is belefért. A C csoportban jól ment a brit csapatoknak, a Rangers a Bursasport, a Manchester United a Valenciát verte 1-0-ra, utóbbi meccset Kassai Viktor vezette. A Lyon Tel-Avivban nyert, a duplázó brazil Michel Bastos előbb tizenegyesből volt eredményes, majd őrült nagy gólt lőtt egy szöglet utáni kipattanóból, ugyanebben a csoportban a Schalke lehajrázta a Benficát. A nap talán legnagyobb meglepetését - a Rubin Kazany mellett - a Panathinaikoszt idegenben legyőző Köbenhavn aratta, a dán brigád két kör után még hibátlan.

Bajnokok Ligája, 2. forduló, C csoport:
Valencia (spanyol) - Manchester United (angol) 0-1 (0-0)
Valencia, Mestalla
v.: Kassai (magyar)
Valencia: César - Miguel, Navarro, Maduro, Mathieu - Pablo Hernandez, Albelda (Mehmet Topal, 85.), Tino Costa (Manuel Fernandes, 75.), Mata - Domínguez (Aduriz, 59.), Soldado.
MU: Van der Sar - Rafael (O'Shea, 92.), R. Ferdinand, Vidic, Evra - Carrick, Fletcher, Anderson (J. Hernandez, 77.), Nani - Berbatov (Macheda, 84.), Pak Dzsi Szung.
gól: J. Hernandez (85.)

A Valencia előtt adódott az első két komolyabb lehetőség, de Pablo Hernandez lövése elzúgott a léc fölött, Soldado pedig nem tudta kihasználni, hogy Van der Sar alászaladt egy beadásnak, magasan az üres kapu fölé fejelt.

A Rooney, Scholes és Giggs nélkül elutazó MU első helyzetfélesége a 19. percben alakult ki, amikor Nani jobboldali beadása után Anderson pörgetett a bal kapufa mellé. Jó iramú volt a meccs, de a helyzetekkel adósak maradtak a csapatok, amit az is jelez, hogy a spanyol drukkerek már akkor lelkesen pattantak fel a helyükről, amikor Pablo Hernandez beadása veszélyesen érkezett a MU kapuja elé, de a társak lemaradtak a labdáról.

Az első félidőben úgy tűnt, mindkét csapatnak jó az egy pont, amit a szünet után igyekeztek cáfolni a felek, az egyik oldalon Pablo Hernandez csavarása alig kerülte el a jobb sarkot, a másikon Berbatov lövését védte César. Egy hosszabb lapos időszak után az utolsó negyedórára felpörgött a meccs, előbb Soldado maradt le centikkel egy beadásról, majd a csereként beállt J. Hernandez találta el éles szögből becsúszva a jobb kapufát. A fiatal mexikói csatár aztán a 85. percben javított, a szintén a kispadról beszállt Macheda passza után ügyesen vette át a labdát, majd ballal kilőtte a bal alsót.

A BL-ben ez volt a 25. olyan gól, amit egy manchesteri cserejátékos szerzett, amivel az angolok megelőzték a vonatkozó ranglista eddigi éllovasát, a Barcelonát. Kassai szinte észrevétlenül vezette le a meccset, mindössze egy sárgát osztott ki, azt is a 93. percben.

Rangers (skót) - Bursaspor (török) 1-0 (1-0)
Glasgow, Ibrox Park
v.: Gumienny (belga)
Rangers: McGregor - Whittaker, Bougerra, Weir, Papac - Broadfoot, Edu, McCulloch, Davis - Naismith, K. Miller (Lafferty, 87.).
Bursaspor: Ivankov - Ali Tandogan, Ömer Erdogan, Stepanov, Gökcek Vederson - Volkan Sen, Svensson, Batalla (Nunez, 72.), Ergic (Insúa, 39.), Ozan Ipek - Sercan Yildirim (Turgay Bahadir, 72.).
gól: Naismith (18.)

A Rangers az előző idényben mindhárom BL-meccsét elvesztette hazai pályán, a főtáblán újonc Bursaspor ellen viszont jól kezdtek a skótok, a 19. percben Broadfoot fejelte a kapu elé a labdát, Naismith pedig a kapust megelőzve pöckölt a hálóba. Ez a gól végül mindent eldöntött, a Rangers tizenhárom, nyeretlenül megvívott meccs után győzött ismét a BL-ben, a Bursaspornak pedig továbbra is várnia kell első pontjára az elitben.

A csoport állása:
1. Manchester United és Glasgow Rangers 4-4 pont (1-0), 3. Valencia 3, 4. Bursaspor 0

Bajnokok Ligája, 2. forduló, A csoport:
Tottenham (angol) - Twente (holland) 4-1 (0-0)
London, White Hart Lane
v.: Hauge (norvég)
Tottenham: Gomes - Hutton, Bassong, L. King, Assou-Ekotto - Van der Vaart, Huddlestone, Modric (Lennon, 82.), Bale - Pavljucsenko (Keane, 89.), Crouch (Jenas, 66.).
Twente: Mihajlov - Rosales, Douglas, Wisgerhof, Kuiper - Brama, Janssen - Ruiz, Landzaat (De Jong, 69.), Bajrami (Csadli, 28.) - Janko.
gól: Van der Vaart (47.), Pavljucsenko (50., 64., mindkettőt 11-esből), Bale (85.), illetve Csadli (56.)
piros lap: Van der Vaart (61., Tottenham)

A Tottenham-drukkerek 1962 óta vártak a pillanatra, hogy a White Hart Lane-en átéljék, amint csapatuk újra Európa legjobbjai között játszik, és a nosztalgia kissé elaltatta a londoniakat, mert a Twente jobban kezdett, Ruiz ziccerénél Gomes bravúrja miatt maradt a 0-0. A félidő végén Van der Vaart tehetett volna, hogy a Spurs elmozduljon a nulláról, de a Crouch által kiharcolt (nem biztos, hogy jogos) büntetőnél megzavarhatta, hogy Mihajlov látványosan húzta az időt, mert nem helyezte eléggé sarokra a labdát, így az irányt eltaláló kapus védeni tudott.

A második félidő elején aztán csak összejött a gól Van der Vaartnak: Huddlestone beadása után Crouch fejelte le a labdát a hollandnak, aki a levétel után szépen lőtt a hollandok kapujába. Sőt, Pavljucsenko a Tottenham javára megítélt második büntetőből növelte az angolok előnyét, de a csereként beállt Csadli visszahozta a Twente számára a reményt. A remény mindössze nyolc percig élt, mert bár Van der Vaartot második sárgával kiszórta a bíró, a Spurs megkapta a harmadik tizenegyesét a meccsen, és Pavljucsenko ezt is belőtte, sőt, tíz emberrel még egy gólt szereztek az angolok, a 85. percben Bale is betalált.

Internazionale (olasz) - Werder Bremen (német) 4-0 (3-0)

Milánó, San Siro
v.: Undiano Mallenco (spanyol)
Inter: Júlio César (Castellazzi, 46.) - Maicon, Córdoba, Lúcio (Santon, 62.), Chivu - Stankovic (Obi, 80.), Cambiasso - Coutinho, Sneijder, Biabiany - Eto'o.
Werder: Wiese - Wesley, Prödl, Mertesacker, Silvestre - Bargfrede, Jensen - Arnautovic, Borowski (Pasanen, 46.), Marin (Hunt, 63.) - Hugo Almeida (Wagner, 78.).
gól: Eto'o (21., 27., 81.), Sneijder (34.)

A címvédő Inter a gólokat ipari mennyiségben termeló Eto'o duplájával 27 perc alatt megnyugtató előnyt hozott össze, a kameruni támadó előbb Cambiasso labdaszerzése után gurította el a labdát Wiese lábai között, majd Lúcio mesés átadása után már a labdaátvétellel helyzetbe hozta magát, a többi pedig már gyerekjáték volt számára. A két gól után egy gólpasszt is kiosztott Eto'o, aki Sneijdert ugratta ki a harmadik gólnál, a holland karmester pedig ügyesen emelt a jobb felsőbe.

A második félidőt az Inter rutinból lehozta, sőt, hogy teljes legyen a milánóiak öröme, Eto'o harmadik gólját is belőtte, Sneijder passza után a kapust megkerülve gurított a kapuba.

1. Internazionale 4 pont (6-2), 2. Tottenham Hotspur 4 (6-3), 3. Twente 1 (3-6), 4. Werder Bremen 1 (2-6)

Bajnokok Ligája, 2. forduló, B csoport:
Hapoel Tel-Aviv (izraeli) - Olympique Lyon (francia) 1-3 (0-2)
Tel-Aviv, Bloomfeld-stadion
v.: Webb (angol)
Hapoel: Enyeama - Bondarv, Douglas da Silva, Badier, Ben-Dajan - Vermouth, Rocchi (Sivon, 59.), Jadin, Zahavi (Abutbul, 59.) - Sechter, Sahar (Tamuz, 76.).
Lyon: Lloris - Réveillére, Diakhaté, Lovren, Cissokho - Källström, Toulalan, Gourcuff (Pjanic, 77.), Michel Bastos (Gonalons, 89.) - Briand, Gomis (Pied, 63.).
gól: Enyeama (79., 11-esből), illetve Michel Bastos (7., 36., az elsőt 11-esből), Pjanic (94.)

A Schalke elleni győzelemben is főszerepet játszó Michel Bastos Tel-Avivban is csipkedte magát, a Lyon bal oldali mindenese előbb a Briand buktatásért megítélt büntetőt küldte a helyére, majd akkora gólt lőtt a 36. percben, amire nehéz jelzőket találni, egy szöglet utáni kipattanót állítgatás nélkül, Roberto Carlost idézve bombázott a bal pipába. A Hapoel egy tizenegyessel - amit a nigériai kapus, Enyeama értékesített - szépített ugyan, de a 94. percben Pjanic elvarrta a szálakat. Enyeama tizenegyese egyébként a hetedik volt a szerdai játéknapon, ami rekordbeállítás, a második fordulóban összesen tizenhárom büntetőt ítéltek, ami viszont új csúcs a BL-ben.

Schalke 04 (német) - Benfica (portugál) 2-0 (0-0)

Gelsenkirchen, Arena AufSchalke
v.: Rocchi (olasz)
Schalke: Neuer - Uchida (Sarpei, 58.), K. Papadopulosz, Metzelder, Smitz - Farfán, Matip, Rakitic (Jones, 66.) - Jurado (Kluge, 78)., Raúl, Huntelaar.
Benfica: Roberto - Maxi Pereira, Luisao, David Luiz, César Peixoto - Gaitan (Salvio, 46.), Carlos Martins, Javi García, Fábio Coentrao - Saviola (Aimar, 63.), O. Cardozo (Alan Kardec, 71.).
gól: Farfán (73.), Huntelaar (85.)

A Schalke az első meccsen kikapott Lyonban így nagy szüksége volt a három pontra, és a Bundesligában pocsékul rajtoló gelsenkircheniek végül legyűrték a Benficát, előbb Farfán használta ki, hogy César Peixoto rosszul számolta ki a labda ívét, majd a góllövésbe az utóbbi időben nagyon belelendülő Huntelaar fejezett be egy kontrát.

1. Olympique Lyon 6 pont, 2. FC Schalke 04 3 (2-1), 3. Benfica 3 (2-2), 4. Hapoel Tel Aviv 0

Bajnokok Ligája, 2. forduló, D csoport:
Panathinaikosz (görög) - Köbenhavn (dán) 0-2 (0-2)
Athén, Luisz Szpirosz-stadion
v: Collum (skót)
Panathinaikosz: Corvasz - Marinos, Sarriegi, Gilberto Silva, Vintra - Ninisz (Plessis, 58.), Simao, Kacuranisz (Karagunisz, 46.), Leto - Luis García (Szpiropulosz, 46.), D. Cissé.
Köbenhavn: Wiland - Pospech, Zanka, Antonsson, Wendt - Bolanos (Nörregaard, 58.), Kvist, Claudemir (Delaney, 79.), Vingaard - Grönkjaer, N'Doye (Santin, 76.).
gól: N'Doye (28.), Vingaard (37.)
piros lap: Gilberto Silva (48., Panathinaikosz)

Nem sokan gondolták volna, hogy két forduló után a dánok vezetik a csoportot, de így történt, a Pana otthonában előbb N'Doye használta ki, hogy Corvasz teljesen felesgesen futott ki a kapujából, majd Vingaard lőtt a bal alsóba szabadrúgásból, amiért a szétugró sorfalnak is köszönetet mondhat.

Rubin Kazany (orosz) - Barcelona (spanyol)