Minden a Milan szájíze szerint alakult a Serie A 11. fordulójában: Seedorfék, ha nem is könnyen, de végül legyűrték a Palermót, és mivel a vetélytársak közül a Lazio kikapott, a Juventus és az Inter pedig ikszelt, így a hétvégi városi derbi előtt élre álltak a piros-feketék. A Roma 3-2-re verte a Fiorentinát, és ötpontos hátránnyal már a hatodik, a Napoli pedig dobogós, miután a 94. percben elért Lavezzi-góllal elhozta a pontokat Cagliariból.

A Palermo az utóbbi években többször is megtréfálta a Milant, amely ezúttal Pato szöglet utáni fejesgóljával jelezte, hogy nem szeretne pontokat hullajtani. A szünet után viszont leengedtek a hazaiak, a Palermo pedig egy Abbiati által elnézett Bacinovic-átlövéssel egyenlített, és ekkor már a pályán volt a Milan ellen mindig villogó Miccoli is.

A szicíliaiak alacsony támadója ezúttal nem sokat tett hozzá a meccshez, a Milan viszont 1-1 után belehúzott, Seedorf kapufája már jelezte, hogy magasabb fokozatba kapcsoltak a hazaiak, akiket Pato sokadik combsérülése sem vetett vissza. A Milant végül egy középpályás segítette ki, Ambrosini ügyesen tört be a 16-oson belülre, ahol Sirigu kapus elhúzta a lábát, a jogos büntetőt Ibrahimovic gurította a jobb alsóba. A svéd aztán a szintén megsérülő Inzaghit váltó Robinhónak még egy gólpasszt is kiosztott, így a tőle megszokott önbizalommal várhatja a hétvégi nagy találkozást a korábbi interes ismerősökkel.

Milánó kék-fekete reprezentánsai kissé megtorpantak, a Brescia elleni döntetlen után a nem túl acélos Leccét sem tudták megverni, pedig Diego Milito az utolsó negyedóra kezdetén még az Internek szerzett vezetést. A Brescia viszont újabb nagycsapat ellen szerzett pontot, a Vass Ádámot a 76. perctől soraiban tudó Fecskék gyorsan tudtak egyenlíteni a Juventus ellen. Szép lassan a harmadik helyre kúszott a Napoli, amely a 94. percben szerezte Lavezzi révén a győztes volt Cagliariban, de a Roma is kezd kiegyenesedni, a fővárosiak a Fiorentina elleni 3-2-es sikerrel csak öt pontra vannak az első helytől.

A Lazio az elmúlt fordulóban elbukta a római derbit, ezúttal pedig Cesenából térhetett haza üres kézzel, az újonc bravúrja eredményezte a Milan éllovasságát. A Bolognát 1-0-ra legyőző Genoában Rudolf Gergely kezdő volt, a magyar támadót a 90. percben hozták le.