Legyőzte a címvédő Internazionale a Twentét a Bajnokok Ligájában szerda este, ezzel továbbjutott csoportjából és átmenetileg megmentette Rafael Benítez edző állását. Rooney győztes gólt lőtt, igaz, csak büntetőből a Manchester Unitedben, a Barcelona idegenben is szétfocizta a Panathinaikoszt, a Lyon háromgólos zakóval lépett tovább.

Hét csapat, a Tottenham, az Internazionale, a Schalke 04, a Lyon, a Manchester United, a Valencia és a Barcelona egy körrel a csoportfázis zárása előtt kiharcolta a továbbjutást a Bajnokok Ligájában szerdán. Az Inter szűk győzelmével időt nyert Rafa Benítez edző, míg a Tottenham ezúttal a közelmúltban sztárrá érett balszélső, Bale helyett a jobb oldalon villogó Lennon gólpasszaival szárnyalt.

A Manchester Unitedbe góllal tért vissza Wayne Rooney. Azt azért nem mondhatni, hogy az angolok száguldanak a BL-ben: Rooney a 87. percben, büntetőből talált be, öt meccsen hat gólt lőtt a csapat, igaz, nem kapott egyet sem. A csoport másik együttese, a Valencia kapott ugyan egy gólt, de ezt aligha bánták a szurkolók, akik cserébe hatszor tapsolhattak rúgott gólnak.

A Barcelona stílusosan lépett tovább, lefocizta a Panathinaikoszt a D csoportban, a kora esti meccsen a Rubin Kazany pedig győzelmi kényszerbe hozta az utolsó forduló előtt a Köbenhavnt: az oroszoknak hat, a dánoknak hét pontjuk van egy körrel a zárás előtt. Igaz, a Rubinnak bravúr kell a három ponthoz, mivel egy barcelonai kirándulással zárja a csoportkört. A dánok otthon fogadják majd a Panathinaikoszt.

A B csoportban a Schalke ugyan 3-0-ra kiütötte, s ezzel leelőzte a Lyont, a franciák mégis továbbléptek: hiába érné be őket az utolsó fordulóban a Benfica, az egymás elleni eredmények a Lyonnak kedveznek.

Bajnokok Ligája, 5. forduló, szerdai mérkőzések

A csoport:

Ezúttal nem a csodabalszélső, Gareth Bale villanásával indult a meccs: Lennon adott középre jobbról, Kaboul pedig úgy folytatta, ahogy az Arsenal elleni bajnokin a 86. percben abbahagyta, azaz góllal.

Még a félidő vége előtt megduplázta előnyét a Tottenham, Modric szép góljával: a horvát klasszis ballal levette, jobbal a hálóba zúzta a labdát.

Bár Bale kihagyott egy tizenegyest az 54. percben, a hajrában csak közreműködött egy gólban: beadása után a labda a felső lécen megcsúszva Lennonhoz pattant, aki tisztára játszotta magát, majd Crouch elé tálalt, akinek innen rutinmunka volt a gól.

Benítez edző állása volt a tét az Inter-Twente meccsen. Az olaszok győzeleme továbbjutást ért, de ehhez egy öt tétmeccsre nyúló nyeretlenségi sorozatot kellett megszakítania a csapatnak. A megmentő Cambiasso volt, aki Sneijder szabadrúgása után rátalált a labdára, mi több, elemi erővel bezúzta azt a jobb kapufa mellé. A szűk győzelem átmeneti nyugalmat jelent milánóiaknak.

Internazionale (olasz) - Twente (holland) 1-0 (0-0)
Giuseppe Meazza, v: Lannoy
gól: Cambiasso (55.)
Inter: Castellazzi - Zanetti, Materazzi, Lucio, Cordoba - Cambiasso, Stankovic, Sneijder (Obiora, 87.) - Pandev (Biraghi, 87.), Eto'o, Biabiany (Santon, 80.)
Twente: Mihajlov - Rosales, Wisgerhof, Douglas, Leugers (Buysse, 80.) - Brama, Janssen, De Jong - Ruiz, Janko (Landzaat, 70.), Chadli

Tottenham Hotspur (angol) - Werder Bremen (német) 3-0 (2-0)
White Hart Lane, v: Benquerenca
gól: Kaboul (6.), Modric (45.), Crouch (79.)
Tottenham: Gomes - Assou-Ekotto, Kaboul, Gallas, Hutton - Bale (Krancjar, 81.), Modric, Jenas (Palacios, 20.), Lennon - Crouch, Pavljucsenko (Defoe, 57.)
Werder: Wiese - Fritz, Mertesacker, Prödl, Schmidt - Kroos (Ayik, 55.), Jensen (Pasanen, 86.), Bargfrede, Marin - Hunt (Thy, 80.), Wagner

A csoport állása:

1.Tottenham 531115-810 pont
2.Inter531112-810
3.Twente51226-85
4.Werder50233-122

B csoport:

A Schalke-Lyon meccs elején nagyjából háromszor akkora iramot diktáltak a csapatok, mint a keddi Ajax-Real Madridon. Elsősorban a hazaiak iparkodtak, ami húsz perc után kétgólos vezetésben nyilvánult meg, Farfán és Huntelaar egyaránt a jobb alsót lőtte ki, utóbbi találat volt a szebbik.

Végül Huntelaar még egyszer betalált, a közelről, némi szerencsével bekotort gól nagy verést jelentett a Lyonnak, amely így is továbbjutott.

A csoport másik mérkőzésén ugyanis az eddig csupán egy pontott szerző Hapoel Tel-Aviv Zahavi jobb felsőbe küldött fejesével vezetést szerzett a továbbjutási ambíciókat dédelgető Benfica ellen, majd fordulás után növelte előnyét. A Benfica ezzel pontszámban beérhetné a Lyont, de az egymás elleni eredmények a franciáknak kedveznek.

Hapoel Tel-Aviv (izraeli) - Benfica (portugál) 3-0 (1-0)
Bloomfield-stadion, v: Hamer
gól: Zahavi (24., 90.), Douglas (74.)
Hapoel: Enyeama - Bondarv, Fransman, Douglas, Ben-Dajan - Vermouth, Abutbul (Badeer, 78.), Sehter (Sivhon, 58.), Jadin, Zehavi - Tamuz (Sahar, 66.)
Benfica: Roberto - Pereira, Luisao, David Luiz, Coentrao - Salvio (Carlos Martins, 65.), Javi Garcia (Jara, 79.), Aimar, Gaitan - Saviola (Cardozo, 46.), Alan Kardec

Schalke 04 (német) - Olympique Lyon (francia) 3-0 (2-0)
AufSchalke-aréna, v: Rizzoli
gól: Farfán (13.), Huntelaar (20., 90.)
Schalke: Neuer - Schmitz, Metzelder, Höwedes, Uchida - Jurado (Deac, 85.), Jones (Matip, 70.), Kluge, Farfán (Edu, 65.) - Raúl, Huntelaar
Lyon: Lloris - Cissokho (Gomis, 46.), Lovren, Diakhaté, Réveillére - Källström, Toulalan, Gourcuff (Pjanic, 61.) - Briand, Lisandro (Pied, 74.), Bastos

1.Schalke53118-210 pont
2.Lyon53029-59
3.Benfica52036-106
4.Hapoel51135-84

C csoport:

A Mestallában folytatódott a Bursaspor vesszőfutása. A törökök már félidőre négygólos hátrányba kerültek, ekkor rúgott gól nélkül, nulla ponttal álltak - a Valencia viszont továbbjutásra. A spanyolok első félidei góljai közül Joaquin átlövését érdemes kiemelni:

Fordulás után aztán a törökök legalább megszerezték első BL-góljukat, ami legalábbis jó tendenciát jelenthet számukra. A vége 6-1 lett, az eddig négy forduló alatt szerzett nyolc góljukat kis híján megduplázták a spanyolok.

A Valencia továbbjutásához az is kellett, hogy a Manchester United ne veszítsen Glasgow-ban. Félidőig ilyesmi nehezen történhetett volna meg: a ManU nyolcszor lőtt kapura, míg a Rangers csupán kétszer. Alex Ferguson ezzel együtt nem volt elégedett, a hajrára mindhárom cseréjét kihasználta, Nani, Berbatov és Scholes is lement a pályáról. Az 55. perctől az összes szerdai BL-meccs közül egyedül Glasgow-ban nem esett gól. Három perccel a lefújás előtt aztán megtört a jég: Rooney büntetője eldöntötte a meccset, és továbbvitte a Valenciát is a 16 közé.

Valencia (spanyol) - Bursaspor (török) 6-1 (4-0)

Mestalla, v: Miguel
gól: Mata (17, 11-es), Soldado (21., 55.), Aduriz (30.), Joaquin (37.), Dominguez (78.), illetve Batalla (69.)
Valencia: Moyá (Guaita, 23.) - Bruno, R. Costa, Maduro, Alba - Joaquin, Tino, Albelda, Mata - Aduriz (Dominguez, 61.), Soldado (Isco, 71.)
Bursaspor: Ivankov - Keceli, Öztürk, Erdogan, Wederson (Aziz, 46.) - Insua, Ergic (Batalla, 59.), Svensson, Sen - Yildirim (Odabasi, 84.), Bahadir

Rangers (skót) - Manchester United (angol) 0-1 (0-0)
Ibrox Park, v: Busacca
gól: Rooney (87., 11.es)
Rangers: McGregor - Davis, Whittaker, Broadfoot, Weir, Foster - Naismith, McCulloch, Hutton (Beattie, 88.), Weiss (Fleck, 80.) - Miller
ManUnited: Van der Sar - O'Shea, Evans, Smalling, Fabio - Giggs, Carrick, Scholes (Anderson, 67.), Nani (Obertan, 77.) - Berbatov (Hernandez, 76.), Rooney

1.ManUnited54106-013 pont
2.Valencia531114-310
3.Rangers51222-55
4.Bursaspor50051-150

D csoport:

Hamar hátrányba kerülhetett volna a Barcelona Görögországban: Piqué elrúgta az amúgy jól kifutó Valdés elől a labdát, a kapus üvöltött is rendesen a világbajnok védővel a jelenet után.

A folytatás már ütősebbre sikerült a Barcának, Pedro nem hibázott Dani Alves mélységi passza után.

Messi gólja előtt már totálisan lenullázta a görögök védelmét a Barca.

Hasonlóan megalázóra sikerült Pedro második találata, amellyel a katalánok beállították a végeredményt.

A csoport délutáni mérkőzésén a Rubin Kazany a Köbenhavn legyőzésével egy pontra felzárkózott a továbbjutó helyen álló dánok mögé. Az orosz továbbjutáshoz azonban Barcelonában kellene győznie a csapatnak az utolsó fordulóban.

Rubin Kazany (orosz) - Köbenhavn (dán) 1-0 (1-0)
Kazany, 18 ezer néző, v: Atkinson
gól: Noboa (45., 11-es)
Rubin: Rizsikov - Kalesin (Szalukvadze, 85.), C. Navas, Bocchetti, Ansaldi - Rjazancev, Noboa, Natko, Kaszajev (Bisztrov, 69.) - Karadeniz, Kornyilenko (Medvegyev, 82.)
Köbenhavn: Wiland - Pospech, Zanka Jörgensen, Antonsson, Wendt - Bolanos, Kvist Jörgensen, Claudemir, Vingaard (Zohore, 73.) - N'Doye, Grönkjaer

Panathinaikosz (görög) - Barcelona (spanyol) 0-3 (0-1)
Szpirosz Louisz-stadion, v: Rocchi
gól: Pedro (27., 69.), Messi (62.)
Panathinaikosz: Corvasz - Vintra, Boumsong, Kante, Szpiropulosz - Marinosz (Dimoucosz, 46.), Kacuranisz (Plessis, 67.), Luis García (Petropoulosz, 64.), Gilberto Silva, Hrisztodulopulosz - Cissé
Barcelona: Valdés - Dani Alves, Piqué (Abidal, 72.), Puyol, Adriano (Maxwell, 76.) - Xavi (Keita, 71.), Mascherano, Iniesta - Pedro, Messi, Villa