A Real Madrid feszült hangulatú meccsen, kínkeservesen egy góllal legyőzte vasárnap este a Sevillát, így továbbra is ott lohol az FC Barcelona mögött a spanyol labdarúgó-bajnokságban. A szombaton 5-1-re diadalmaskodó címvédő előnye két pont a tabella élén.

A Real Madridnak igyekeznie kellett vasárnap, hiszen a Barcelona szombaton a városi derbit is könnyedén behúzta (5-1) az Espanyol ellen, így egy esetleges Sevilla elleni pontvesztéssel négy- vagy ötpontos hátrányba került volna José Mourinho csapata.

A fővárosiak kapusa, Iker Casillas a kezdő sípszó előtt megkapta a dél-afrikai foci-vb legjobb kapusának járó aranykesztyűt, a Real ennek ellenére sem kezdett világbajnokformában. Sőt, a győzelmi kényszer egyáltalán nem látszott meg a hazai csapat játékán, inkább ideges volt a Madrid, semmint támadó felfogású, mint ahogyan azt a szurkolók várták volna.

A szünetben a játékoskijáró előtt egy férfit csúnyán ellöktek:

Az alacsony színvonalú és gól nélküli első félidőt követően sem kapott észbe a Real, mi több, a 63. percben emberhátrányba került. Ricardo Carvalho a 63. percben összefejelt Alvaro Negredóval, mire a játékvezető meglepetésre sárga, majd - mivel ez már a második volt - piros lapot adott a madridiak portugál védőjének.

Nem csoda, hogy vitát gerjesztett Carvalho furcsa kiállítása:

A bíró döntése után percekig nem nyugodtak a kedélyek, ám José Mourinho higgadt maradt, és nem cserélt, Angel Di Mariából pedig nyerő ember lett. Az argentin támadó a 77. percben elért egy hosszúnak tűnő labdát, és szinte az alapvonalról lőtte látványosan a kapuba a labdát a rátámadó kapus mellett (1-0). A gól után viszont azonnal lépett a Real edzője, és Mesut Özil helyére védőt küldött be Raul Albiol személyében.

Di Maria bohócot csinált a Sevilla-kapusból (0:30-tól látható):

A Di Maria-show-nak a góllal még nem lett vége, a 22 éves játékos egyszer eljátszotta, hogy a fejét a földnek lökték, majd Dabo valóban durván szerelte a hajrában, így megfogyatkozott csapatokkal és Real-győzelemmel ért véget a mérkőzés.

Clos Gomez játékvezető a két piros lap mellett tizenkét sárgát is kiosztott, kilencet a hazaiaknak (ebből kettőt Carvalho kapott), hármat a vendégeknek.

A Real győzelmével továbbra is ott liheg a két ponttal vezető Barca nyakán, míg a Sevilla egyre lejjebb csúszik, jelenleg a tizenegyedik.

A sereghajtó Real Zaragoza meglepetésre pontot szerzett az Osasuna otthonában. A hazai csapatban végig a pályán volt Pintér Ádám - a 45. percben sárga lapot kapott -, a vendégeknél kezdő Vadócz Krisztiánt a 68. percben lecserélték.