A francia labdarúgó-válogatott Karim Benzema góljával verte Brazíliát, az ötszörös világbajnok csapat egy durva szabálytalanság miatt több mint egy félidőn át emberhátrányban játszott. Az argentin-portugál rangadót Lionel Messi döntötte el, az aranylabdás támadó az utolsó percben értékesített egy büntetőt. Anglia hátrányból fordított Dániában, a német-olasz meccs döntetlen lett. A magyarokkal azonos Eb-selejtezőcsoportban szereplő svédek otthon nem tudták legyőzni Ukrajnát, a hollandok viszont parádéztak Ausztria ellen.

A Magyarországgal egyazon Európa-bajnoki selejtezőcsoportban szereplő svéd csapat ugyan Johan Elmander pazar góljával vezetést szerzett Ukrajna ellen, ám az ellenfél előbb egyenlített, majd büntetőkkel meg is nyerte a ciprusi négycsapatos tornát.

Elmander kapásból nagyon bevágta (Svédország-Ukrajna 1-1):

Hollandia könnyedén győzött 3-1-re Ausztria ellen, a vb-döntős csapat legszebb gólját Wesley Sneijder szerezte. A szintén magyar csoportellenfél San Marino kikapott Liechtensteintől, Moldova 2-1-re nyert Andorrában, a finnek pedig döntetlent értek el Belgiumban. Egervári Sándor együttese 2-0-ra legyőzte Azerbajdzsánt Dubajban.

Sneijder egy kényszerítő után szépségdíjas kapásgólt lőtt (Hollandia-Ausztria 3-1):

Így játszottak szerdán a magyarok Eb-selejtezős ellenfelei:

Hollandia - Ausztria 3-1 (1-0)
Sneijder (28.), Huntelaar (48.), Kuyt (70., 11-esből), illetve Arnautovic (84., 11-esből)

Svédország - Ukrajna 1-1 (1-1) - tizenegyesekkel Ukrajna nyerte a ciprusi tornát
gól: Elmander (7.), illetve Devic (19., 11-esből)

San Marino - Liechtenstein 0-1 (0-0)
Polverino (57.)
piros lap: Vannucci (3., San Marino)

Andorra - Moldova 1-2 (0-0)
gól: Ayala (52.), illetve Picusciac (66.), Bugajev (90., 11-esből)
piros lap: Ildefons Lima (37.), illetve Szuvorov (54.)

A franciák nyerték az 1998-as vb-döntő visszavágóját

A brazilok a párizsi kilencven perc alatt egyszer találták el a franciák kapuját. Laurent Blanc csapata több mint egy félidőn át emberelőnyben volt, Hernanest azt követően állították ki, hogy durván megrúgta Karim Benzemát. A Real Madrid csatára később győztes gólt szerzett.

Hernanes nem kímélte Benzemát...

... aki nem sokkal a brazil középpályás piros lapja után győztes gólt lőtt a franciáknak:

Dánia - Anglia 1-2 (1-1)
Agger (8.), illetve D. Bent (10.), A. Young (68.)

A dánok épp az Angliában légióskodó Daniel Agger fejesével szereztek vezetést Anglia ellen, ám a vendégek két percen belül egyenlítettek Darren Bent közeli találatával. A 68. percben Ashley Young egy tizenegy méteres lövéssel a győzelmet is megszerezte az angoloknak.

Dánia - Anglia 1-2 - a meccs góljai:

Németország - Olaszország 1-1 (1-0)
Klose (17.), illetve Rossi (81.)

Forrás: Reuters/Alex Domanski
A németek...

... és az olaszok is rezignáltan vonultak a kezdőkörhöz a gólok után

A dortmundi rangadón Klose becsorgós gólja után az olaszok szinte végigreklamálták a meccset - főleg Antonio Cassano, aki többször is büntetőt kért számon a játékvezetőn -, végül ilyen idegállapotban is egyenlíteni tudtak.

Németország - Olaszország 1-1 - a meccs góljai:

Argentína - Portugália 2-1 (1-1)
Di María (14.), Messi (90. - 11-esből), illetve Ronaldo (21.)

A találkozó két real madridos góllal kezdődött, előbb Di María vezetést szerzett az argentinoknak, majd Cristiano Ronaldo egyenlített. A végszót mégis egy barcás, az argentin Lionel Messi mondta ki, aki a 90. percben tizenegyesből szerzett győztes gólt.