A Ferencváros legyőzte a Siófokot, de kiesett a labdarúgó Magyar Kupában. A Kecskemét kettős sikerrel búcsúztatta a címvédő Debrecent, az Újpest szintén magabiztosan lépett túl a Pápán.

A meglehetősen tartalékos Siófok kétgólos előnnyel érkezett a nyolcaddöntő visszavágójára az Üllői útra, és Honma góljával vezetett is. A második félidőben azonban felpörgött a Fradi, Tóth Bence egyenlített, Schembri révén át is vették a vezetést a hazaiak, ám az újabb, hosszabbítást jelentő gólt már nem sikerült bekotorniuk.

Forrás: MTI/Beliczay László
Schembri és a Fradi elbukott

A Kecskemét 6-1-es összesítéssel búcsúztatta a címvédő Lokit, az Újpest pedig 6-2-vel múlta felül a Pápát.

Eredmény:
Ferencváros - Siófok 2-1, továbbjutott a nyolc közé a Siófok, 4-3-as összesítéssel
Kecskeméti-Ereco - DVSC-TEVA 3-1, továbbjutott a nyolc közé a Kecskemét, 6-1-es összesítéssel
Újpest - Lombard Pápa 3-1, továbbjutott a nyolc közé az Újpest, 6-2-es összesítéssel

szerdán játsszák:
ZTE FC - Vasas-Híd 14 ó (az első mérkőzésen: 6-0)
Szombathelyi Haladás-Videoton FC 16 ó (0-3)
Paksi FC-Kaposvári Rákóczi 18 ó (0-1)
Győri ETO FC-MTK Budapest 18 ó (0-0)

A Budapest Honvéd már novemberben biztosította a helyét a legjobb nyolc között, miután 10-0-s összesítéssel búcsúztatta a harmadosztályú Egert.