Varsóban bezárják a helyi Legia labdarúgócsapatának stadionját a soron következő hazai bajnoki összecsapásra a klub szurkolóinak sorozatos rendbontásai miatt.

Jacek Kozlowski, a főváros illetékes vezetője csütörtökön jelentette be, hogy a Legia zárt kapuk mögött fogadhatja pénteken a Korona Kielce együttesét.

A döntés két nappal azután született meg, hogy a bydgoszczi kupadöntőben a Legia 11-esekkel legyőzte a Lech Poznan csapatát, majd több száz maszkos drukker rohant be a pályára, akik összecsaptak a rendőrökkel, utóbbiak gumilövedékekkel és vízágyúval próbáltak rendet tenni. A győztes gárda hívei korlátokat és székeket törtek össze.

Az eset után Donald Tusk miniszterelnök szigorú intézkedéseket kért a főváros és a labdarúgó-szövetség vezetőitől. Lengyelország Ukrajnával közösen ad otthon a 2012-es Európa-bajnokságnak.