A Manchester City 2-0-ra győzött Boltonban, így a Fulham otthonában 2-2-t elérő Arsenalt három ponttal megelőzve dobogón végzett az angol labdarúgó Premier League-ben. A londoni derbin a Fulham magyar légiósát, a csereként beállt Gera Zoltánt négy perc játék után kiállították. A Blackpool 2-1-re vezetett, végül 4-2-re kikapott a Manchester Unitedtől, így kiesett. A Wolverhampton viszont vereséggel is bennmaradt, amit a Tottenham 93. percben gólt szerző orosz csatárának, Pavljucsenkónak köszönhet - a 2-1-es Spurs-siker révén a Birmingham búcsúzik az élvonaltól.

Pocsékra sikeredett Gera Zoltán valószínűsíthető londoni búcsúmeccse. A Fulham 32 éves magyar támadóját az Arsenal ellen 2-1-es vezetésnél, a 71. percben cserélte be Mark Hughes vezetőedző, ám Gera négy perccel később két lábban rácsúszott Thomas Vermaelenre, amiért kiállították. A bajnoki vége 2-2 lett, amivel a Fulham maradt nyolcadik, a sokáig az aranyéremért is versenyben lévő Arsenal viszont lecsúszott a dobogóról.

A harmadik helyet a Boltonban 2-0-ra diadalmaskodó Manchester City szerezte meg, ami azt jelenti, hogy Roberto Mancini csapata a Bajnokok Ligáját rögtön a főtábláról kezdheti, míg az Arsenalnak selejtezőt kell játszania.

Az ötödik helyet a Tottenham érte el, amely Pavljucsenko duplájával 2-1-re legyőzte a Birminghamet. A Liverpool mindhiába nyert volna az Aston Villa otthonában, hiszen három pont kevés lett volna a Spurs utoléréséhez - Kenny Dalglish csapata ki is kapott 1-0-ra.

Pavljucsenko 93. percben szerzett gólja egyben a Birmingham kiesését jelentette, a Wolverhampton még úgyis elcsípte a tizenhetedik helyet, hogy hazai pályán kikapott a Blackburntől.

Az idény elején sokáig a mezőny első felében szerepelt Blackpoolt végül elérte a végzet: bár Ian Holloway csapata az 57. percben még 2-1-re vezetett a Manchester United ellen, a jövő szombati Bajnokok Ligája-döntőre készülő hazaiak végül 4-2-re fordítottak.

A Wembley-ben a Barcelonával meccselő MU meglepően erős csapattal állt fel (Van der Sar - Vidic, Evra, Evans, Rafael, Park, Fletcher, Scholes, Nani, Anderson, Berbatov, csereként Smalling, Rooney és a gólt szerző Owen állt be). Ennek alighanem az lehetett az oka, hogy a Premier League büntetéssel fenyegette meg a MU-t arra az esetre, ha a BL-döntő miatt tartalékos együttessel pontot vagy pontokat veszítene a kiesés ellen küzdő Blackpool ellen.

A Fulham-Arsenal meccs összefoglalója (Gera piros lapja 2:04-nél látható):

Premier League, 38. (utolsó) forduló:
Aston Villa-FC Liverpool 1-0 (1-0)
gól: Downing (33.)

Bolton Wanderers - Manchester City 0-2 (0-1)
Lescott (43.), Dzeko (62.)
piros lap: Sturridge (Bolton, 86.)

Everton - Chelsea 1-0 (0-0)
Beckford (74.)
piros lap: Coleman (Everton, 53.)

Fulham - Arsenal 2-2 (1-1)
Sidwell (26.), Zamora (56.), illetve van Persie (29.), Walcott (89.)
piros lap: Gera (Fulham, 75.)

Manchester United - Blackpool 4-2 (1-1)
gól: Park (21.), Anderson (62.), Evatt (74. - öngól), Owen (81.), illetve Adam (40.), Taylor-Fletcher (57.)

Newcastle United - West Bromwich Albion 3-3 (2-0)
Taylor (16.), Lovenkrands (39.), Olsson (47. - öngól), illetve Tchoyi (62., 71., 90.)

Stoke City - Wigan Athletic 0-1 (0-0)