Az amerikai válogatott 2-2-es döntetlent követően tizenegyesekkel legyőzte Brazíliát a németországi nőilabdarúgó-világbajnokság utolsó negyeddöntőjén.

Az amerikaiak egy öngóllal már a 2. percben vezetést szereztek, majd a brazilok egy megismételtetett büntetővel - elsőre kihagyták a tizenegyest - egyenlítettek, ráadásul Rachel Buehler piros lapot kapott.

A ráadásban a sorozatban ötször az év női játékosának választott Marta lőtt gólt ismét egyértelmű lesállást követően, de a 65. perctől emberhátrányban küzdő amerikaiak nem adták fel, és a 122. percben egy kapushibát kihasználva Wambach fejesével megmentették a meccset.

A büntetőpárbaj első tizenegyesét az amerikaiak kihagyták, de a játékvezető - vélhetően a rúgás pillanatában elmozduló kapus miatt - megismételtette a rúgást, és ekkor már nem hibázott a játékos.

Innen már nem is hibázott az USA, így némi meglepetésre, de teljesen megérdemelten bejutott a legjobb négy közé.

A meccs góljai

A második percben egy suta mozdulat utáni öngóllal szerzett vezetést az USA - 1-0

Marta kiharcolt büntetőjét a brazilok kihagyták, a bíró azonban újrarúgatta - 1-1

A hosszabbításban egy lesállás után lőtt Marta-góllal vezetéshez jutottak a brazilok - 1-2

A tíz emberrel küzdő amerikaiaik - a rosszul kifutó kapus hibáját is kihasználva - a 122. percben egyenlítettek - 2-2

A büntetőpárbaj elején a bíró egy újrarúgatással az amerikaiaknak kedvezett, akik végül meg is nyerték a negyeddöntőt: