Egy rosszul kiütött szabadrúgás pecsételte meg a Ferencváros sorsát a labdarúgó NB I 5. fordulójában, amely 1-0-s vereséget szenvedett a Budapest Honvéd otthonában. A Honvéd zsinórban negyedik győzelmét aratta, a Fradi továbbra is nyeretlen.

Eredmény, NB I, 5. forduló:
Budapest Honvéd - Ferencváros 1-0 (0-0)
Bozsik Stadion, 5000 néző
v.: Bognár
Budapest Honvéd: Kemenes - Lovric, Botis, Debreceni, Novák - Abass, Németh N. (Hidi, 75.), Délczeg (Sekulic, 62.), Akassou, Tchami (Hajdú, 36.) - Danilo
Ferencváros: Ranilovic - Sváb (Lisztes, 75.), Grúz (Csizmadia, 52.), Otten, Junior - Jovanovic, Rósa, Maróti, Tóth B. - Felix (Pölöskey, 64.), Oláh
gól: Németh N. (73.)
sárga lap: Akassou (63.), Németh N. (71.), Abass (85.), Novák (90.), Lovric (92.), illetve Jovanovic (40.)

Az első tíz percben Junior 25 méterről leadott bombája jelentett eseményt, a lövést Kemenes bravúrral ütötte szögletre. A 18. percben Akassou beadását Tschami fejelte kapura, Ranilovic elvetődve védett a jobb sarok előtt.

A 31. percben kétszer is dolga akadt a Fradi kapusának, először Lovric közeli lövését védte bravúrral, majd Akassou 30 méterről érkező labdáját tette vetődve ártalmatlanná.

Fordulás után félórán át meddő Honvád-mezőnyfölényt láthatott a közönség, a 73. percben azonban hatalmas kapushibának köszönhetően szerzett vezetést a Honvéd.

Novák 24 méteres, középre tartó szabadrúgását Ranilovic nagyon bután maga elé öklözte, a védők meg sem mozdultak, de Németh Norbertet is úgy meglepte a lehetőség, hogy elsőre lyukat rúgott, de miután bekk még mindig nem ért vissza, egy lépésről a fekvő kapus felett a hálóba fejelt (1-0).

A 84. percben Pölöskey lábában volt az egyenlítés lehetősége, de közeli perdítését Kemenes bravúrral védte.

4 gólos: Danilo (Honvéd), Maric (Pápa)
3 gólos: Coulibaly (DVSC), Horváth Zs. (Pécs), Németh N. (Honvéd), Peric (Kaposvár), Seydi (DVTK),
2 gólos: Alves (Videoton), Bartha (Paks), Budovinszky (DVTK), Bódi (DVSC), Dudás (Győr), Foxi (Kecskemét), Gyurcsó (Kecskemét), Kenesei (Haladás), Kulcsár D. (Vasas), Kulcsár T. (DVSC), Luque (DVTK), Nagy O. (Pécs), Vasiljevic (Videoton), Vayer (Paks)
1 gólos: Abass (Honvéd), Abdi (FTC), Ahjupera (Győr), Aleksidze (Győr), Bajzát (Pécs), Böde (Paks), Brachi (Videoton), Dajic (Vasas), Délczeg (Honvéd), Dinjar (Győr), Dosso (Kecskemét), Éger (Paks), Felix (FTC), Gáspár (Vasas), Gohér (DVTK), Gyánó (Pécs), Hajdú (Honvéd), Haraszti (Siófok), Hidi (Honvéd), Hrepka (Paks), Huszák (Siófok), Ji-Paraná (Győr), Kamber (ZTE), Koltai (Győr), Lovric (Honvéd), Litsingi (Kecskemét), Lovrencsics (Pápa), Melczer (Siófok), Nikolics (Videoton), Novák (Honvéd), Okuka (Kaposvár), Otten (FTC), Pilibaitis (Győr), Savic (Kecskemét), Simic (Vasas), Simon A. (Kecskemét), Stokic (Kecskemét), Szakály (DVSC), Todorovic (Pécs), Tóth P. (Haladás), Tököli (Kecskemét), Varga R. (ZTE), Yannick (DVSC)
öngól: Kulcsár (Vasas, a Honvéd ellen)