Nagy meglepetésre a korábban még dobogón sem végzett Oroszország 12-8-ra nyert a ravennai strandlabdarúgó-világbajnokság döntőjében a rekordbajnok Brazília ellen.

Az első harmad alapján még úgy tűnt, szoros meccset vív egymással a trónkövetelő és a tizenháromszoros - a FIFA által szervezett vb-ken négyszeres - aranyérmes. A második tizenkét percben viszont az orosz csapat állva hagyta ellenfelét, Mihail Lihacsev együttese már 9-3-ra is vezetett.

A végén, 12-5 után a végül mesterhatosig jutó Andre még szépített a végeredményen, amely nem tükrözi hűen a két csapat közötti különbséget - olvasható a Strandfoci.hu szakportálon.

Oroszország a története során először lett világbajnok, és a portugálok 2001-es, valamint a franciák 2005-ös sikere után mindössze harmadszor fordult elő, hogy nem Brazília állhatott fel a dobogó tetejére. A mérkőzés második számú játékvezetője Mészáros István volt.

Nézze meg a meccs bő összefoglalóját!

A bronzérmet a portugálok szerezték meg, miután nagy csatában, 3-2-re verték a torna meglepetéscsapatát, Salvadort. A közép-amerikaiak, akik a csoportküzdelmek során még 11-2-re kikaptak a portugáloktól, még vezettek is a találkozón, esélyesebb riválisuk csak a záró harmad elején, Belchior büntetőjéből tudta bebiztosítani győzelmét.

Portugália a legutóbbi két vb-n is harmadikként zárt, sőt 2003-ban és 2004-ben, a FIFA-éra előtt is.