Kedd este hat mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája, az már négy forduló után eldőlt, hogy a H csoportban a Milan és a Barcelona is nyolcaddöntős, utóbbi Messi mesterhármasával 4-0-ra győzött a Plzen vendégeként. Az E csoportban a Valencia legyőzte a Leverkusent, a Genk pedig úgy játszott 1-1-et a Chelsea-vel, hogy a hazaiak kapusa, Köteles László tizenegyest hárított. Az F csoportban a Dortmund bombagóllal verte az Olimpiakoszt, a görögök kapuját Megyeri Balázs védte, az Arsenal nem bírt a Marseille-jel. A G csoportban a ciprusi APOEL óriási meglepetésre 2-1-re verte a Portót.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló, E csoport:
Genk (belga) - Chelsea (angol) 1-1 (0-1)
Genk, Cristal Arena
v: Svein Oddvar Moen (norvég)
Genk: Köteles - Vanden Borre, Ngongca, Nadson, Hyland - Tőzsér, De Bruyne - Camus, Vossen (Barda, 87.), Buffel (Dugary, 69.)- Nwanganga (Limbombe, 82.).
Chelsea: Cech - Bosingwa, Ivanovics, Luiz, Cole - Romeu (Mata, 77.), Ramires (Lampard, 66.), Meireles - Malouda, Torres, Anelka (Sturridge, 66.)
gól: Vossen (61.), illetve Ramires (26.)

A londoni 5-0-s vereség után hazai pályán szeretett volna bizonyítani a Genk együttese, amelynek edzője, Mario Been, elmondta, reméli, csapata nem követi el a Chelsea ellen azokat a hibákat, mint két hete a Stamford Bridge-en. "Biztos vagyok benne, hogy jobban fogunk játszani, mint két hete" - nyilatkozta a szakvezető, aki ismét a kezdőcsapatba jelölte Köteles Lászlót és Tőzsér Dánielt.

A vendégek a 26. percben szereztek vezetést, Ramires kényszerítőzött, és kapott jó labdát Torrestől, majd éles szögből, öt méterről nem hibázott (0-1).

A félidő hajrájában előbb Meireles találta el a lécet, majd Buffel kezezett, a megítélt büntetőt David Luiz lőtte, azonban a jobbra vetődő Köteles bravúrral védett. A statisztikusok szerint utoljára 2000. március 14-én hibázott büntetőt a BL-ben a Chelsea (nem számítba a tizenegyespárbajokat), akkor Frank Leboeuf rontott a Feyenoord ellen.

A második félidő elején egyenlített a Genk: De Bruyne bal oldalról centerezett, és a visszafelé mozgó Vossen szép lövéssel megszerezte a belga bajnok első gólját a csoportkörben (1-1).

Valencia (spanyol) - Bayer Leverkusen (német) 3-1 (1-1)
Valencia, Mestalla
v.: Jonas Eriksson (svéd)
Valencia: Alves - Miguel, Rami, V. Ruíz, Mathieu - Topal, Banega (Costa, 24.) - Pablo, Jonas (J. Alba, 74.), Feghouli (Piatti, 59.) - Soldado
Leverkusen: Leno - Castro, Friedrich, Toprak, Kadlec - Bender (Reinartz, 79.), Rolfes - Sam (Jörgensen, 84.), Ballack, Schürrle - Kiessling (Derdiyok, 76.)
gól: Jonas (1.), Soldado (65.), Rami (75.), illetve Kiessling (31.)

v.: Paolo Tagliavento (olasz)
Arsenal: Szczesny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Santos - Song, Arteta, Ramsey (Rosicky, 66.) - Walcott, Pak (Van Persie, 62.), Gervinho (Arsavin, 77.)
Marseille: Mandanda - Fanni, Diawara, N'Koulou, Morel - Cheyrou, Diarra, Valbuena (Lucho, 74.) - J. Ayew (Gignac, 84.), A. Ayew, Rémy (Amalfitano, 69.)

A kezdőcsapatok kijelölésénél Arséne Wenger okozott nagyobb meglepetést, miután a hétvégén a Chelsea ellen mesterhármast elérő Robin van Persie-t csak a kispadra ültette. A másik oldalon szintén csereként várt bevetésre a sérüléséből teljesen felépült André-Pierre Gignac.

Veszélyesebben kezdett az OM, az első öt percben J. Ayew, majd A. Ayew is gólt szerezhetett volna. A 10. percben Walcott lövését védte Mandanda, majd Gervinho tesztelte a vendégek kapusát. A 22. percben Santos bal oldali beadását Ramsey éles szögből a kapu mellé belsőzte.

A második félidőt a Marseille kezdte jobban, Morel, Rémy és Valbuena is nagyon veszélyesen futballozott, de nem sikerült gólt szerezni. A 62. percben Wenger meg is unta a látványt, lekapta Pakot, helyére jött Van Persie, majd Ramsey-t Rosicky váltotta. A másik oldalon Rémy helyére Amalfitano érkezett.

A 77. percben Van Persie lépett ki Rosicky átadásával, de 15 méteres gyenge emelését Mandanda könnyedén lehúzta. Az eredmény nem változott, a 0-0 azt jelenti, hogy az Arsenal nem tudott meglépni vetélytársaitól a csoportban.

Dortmund (német) - Olimpiakosz (görög) 1-0 (1-0)
Dortmund, Signal Iduna Park
v.: Vlagyiszlav Bezborodov (orosz).
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Hummels, Szubotics, Schmelzer - Kehl, Leitner (F. Santana, 86.), Götze (Kagava, 66.), Grosskreutz - (Kuba, 75.), Lewandowski
Olimpiakosz: Megyeri - Modesto, Mellberg, Holebas, Papadopulosz - Marcano (Abdun, 59.), Ibagaza (Pantelic, 79.) - Fejsa (Makoun, 59.), Orbaiz, Mirallas - Dzsebbúr
gól: Grosskreutz (7.)

A vendégek kapuját meglepetésre Megyeri Balázs védte, az egykori ferencvárosi kapust hét perc alatt felavatta a Dortmund, amely Grosskreutz 20 méteres lövésével szerzett vezetést (1-0), a magyar kapus gyakorlatilag semmit sem láthatott az előtte tömörülő védőktől.

1. Arsenal42204-28
2. Marseille42114-17
3. Dortmund41123-74
4. Olimpiakosz41034-53

G csoport:
APOEL Nicosia (ciprusi) - Porto (portugál) 2-1 (1-0)
Nicosia, GSP-stadion
v.: Gianluca Rocchi (olasz)
APOEL: Pardo - Jorge, Oliveira, Purszaitidesz, Moraís - Haralambidesz, Manduca (Alexandru, 90.), Pinto, Solomou - Aílton (Jahic, 77.), Trickovski
Porto: Hélton - Pereira, Fucile, Rolando, Mangala - Belluschi (Defour, 76.), Moutinho, Fernando (Guarín, 60.) - Kléber, Hulk, Varela (J. Rodríguez, 60.)
gól: Aílton (42., büntetőből), Manduca (90.), illetve illetve Hulk (89., büntetőből)

H csoport:
Viktoria Plzen (cseh) - Barcelona (spanyol) 0-4 (0-2)
Prága, Eden-stadion
v.: Robert Schörgenhofer (osztrák)
Plzen: Pavlík - Limbersky, Bystron, Cisovsky, Pilar - Horváth (Rezník, 78.), Petrzela, Jirácek, Kolár (Duris, 76.) (Duris, 68.) - Rajtoral, Bakos (Sevinsky, 24.)
Barcelona: Valdés - Alves (Maxwell, 71.), Piqué, Puyol, Abidal (Sánchez, 73.) - Fabregas, Thiago, Busquets (Keita, 65.) - Adriano, Messi, Cuenca
gól: Messi (24., 45., 92., az elsőt büntetőből), Fábregas (73.)
piros lap: Cisovsky (22.)

Érdekes csapattal állt fel Csehországban a Barcelona, Pep Guardiola vezetőedző úgy döntött, David Villát egyáltalán nem nevezi a mérkőzésre, Xavi, Iniesta és Mascherano csak kispados lett, a kezdőben kapott helyet viszont Adriano és Cuenca. A hazai együttes húsz percig jól tartotta magát, akadt néhány helyzete is, a 22. percben aztán Cisovsky szabálytalankodott Messivel, a hazai bekk piros lapot kapott, az argentin pedig büntetőt.

A tizenegyest Messi nem hibázta el, idei harmadik BL-találata pontosan a kétszázadik gól volt a Barcelona színeiben.

A félidő ráadásában Messi még egyszer megvillant, egy kényszerítő végén kettőre növelte a spanyolok előnyét (0-2).

A 72. percben Fabregas szép közeli fejessel növelte az előnyt (0-3).

A végeredményt Messi állította be, megszerezve 202. gólját a katalán együttesben (0-4).

A kapus Victor Valdes pedig megjavította a góltalansági klubrekordot. A hálóőr a 38. percben lépte át a 824 perces határt, amely eddig Miguel Reina 1972/73-as szezonban felállított csúcsát jelentette. Valdes legutóbb szeptember 21-én kapott gólt.

BATE Boriszov (fehérorosz) - AC Milan (olasz) 1-1