Hazai pályán veszített pontokat a Juventus a Serie A-ban, miután a 18. fordulóban 1-1-re végzett a Catania ellen. A botlást nem tudta kihasználni a torinói csapattal eddig holtversenyben éllovas Milan, amely pályaválasztóként kikapott városi riválisától, az Intertől. A sereghajtó Lecce 1-0-ra nyert Firenzében, ezzel elmozdult az utolsó helyről.

Eredmények, Serie A, 18. forduló:
Milan - Inter 0-1 (0-0)
Milánó
v.: Daniele Orsato
Milan: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta (Robinho, 66.) - Boateng, Van Bommel, Nocerino (Seedorf, 80.) - Emanuelson - Pato (El Shaarawy, 83.), Ibrahimovic
Inter: Júlio César - Maicon, Lúcio, Samuel, Nagatomo - Zanetti, Thiago Motta, Cambiasso, Álvarez (Chivu, 67.) - Pazzini (Forlán, 90.), Milito (Sneijder, 76.).
gól: Milito (54.)

Az ötödik percben máris a Milan hálójában táncolt a labda, ám Motta fejesgólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Az Inter átadta a teret városi riválisának, ám Ibrahimovic, Pato és Emanuelson is csak helyzetecskéig jutott, gólig nem.

Az első félidő egyik legnagyobb helyzetét a 39. percben Álvarez hagyta ki, akinek lövésébe ugyan beleért Nocerino, de ez nem zavarta meg Abbiatit, aki hárítani tudott. A játékrész végén még Van Bommel döngette meg 16 méterről a kapufát - maradt a gól nélküli döntetlen.

A második játékrész elején folytatódott a Milan-mezőnyfölény, az 54. percben mégis az Inter szerzett vezetést: Zanetti jobboldali beadását követően Abate lyukat rúgott, Milito köszönte, és kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

Nagy hajrát indított a Milan, de mindhiába. A 62. percben Ibrahimovic veszélyes beadását Júlio César mentette, a 77. percben majdnem Pato szerzett gólt, a 84. percben pedig Robinho lövését védte az Inter kapusa.

Győzelmével az Inter maradt az ötödik helyen, de felzárkózott az élbolyhoz, a Milan pedig a Juventus mögött egypontos hátrányban a második helyen várja a folytatást.