Páratlan feltámadást produkált a Manchester United a Chelsea elleni rangadón. Alex Ferguson együttese háromgólos hátrányból felállva mentett pontot Londonban. Ezzel együtt a Premier League 24. fordulója után a listavezető Manchester City kétpontos előnybe került városi vetélytársa előtt. A Newcastle hazai környezetben gyűjtötte be a három pontot az Aston Villa ellen. A csereként beállt Papiss Cissé látványos góllal döntött.

Premier League, 24. forduló:
Chelsea - Manchester United 3-3 (1-0)
London, Stamford Bridge, 41 668 néző
v.: Howard Webb.
Chelsea: Cech - Ivanovic, Cahill, D. Luiz, Bosingwa - Essien, Meireles, Malouda - Sturridge (Romeu, 70.), Torres, Mata.
MU: De Gea - Rafael (Scholes, 63.), Evans, Ferdinand, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Young (Hernández, 53.) - Rooney, Welbeck (Park, 85.).
sárga lap:
Torres (31.), Ivanovic (45+1.), illetve Evra (50.)
gól: Evans (öngól - 36.), Mata (46.), Luiz (50.), ill. Rooney (58., 69. - mindkettő büntetőből), Hernández (84.).

A rangadó első félórája különösebb helyzetek nélkül telt, majd Sturridge küzdötte be magát a vendégkapu közvetlen közelébe a jobbösszekötő helyén, és a visszalőtt labdája a kapu előtti tömörülésben Evans kezéről a kapuba pattant (1-0). A másik oldalon Cechnek kellett kétszer nagyot védenie, majd a szünet utáni első támadásából megduplázta előnyét a Chelsea. Torres átívelt labdáját Mata a hosszú oldalon látványos kapáslövéssel váltotta gólra (2-0). Öt perc múlva eldőlni látszott a meccs, David Luiz egy szabadrúgás után fejelt a manchesteri kapuba (3-0).

Forrás: AFP
Forrás: AFP

A vendégek azonban máshogy gondolták, és Wayne Rooney az 58. percben a jobb felső sarokba, tíz perccel később pedig a bal sarokba lőtt be egy-egy büntetőt (3-2). Az első tizenegyes megadható, a második már inkább vitatható volt. A MU élt a lehetőséggel, és hat perccel a lefújás előtt Giggs beadását Hernández közelről a léc alá fejelte (3-3). A pontszerzéssel Fergusonék nem lehetnek teljesen elégedettek, miután a Fulhamet szombaton legyőző City kétpontos előnybe került előttük a tabella élén.

Newcastle United - Aston Villa 2-1 (1-1)