Tizenkét pontra nőtt a Debrecen labdarúgócsapatának előnye a bajnok Videotonnal szemben, miután az NB I 20. fordulójának vasárnapi csúcsrangadóján a veretlen listavezető 1-0-ra győzött Székesfehérváron. A gólt Coulibaly szerezte, akinek Bozovic kapus rossz passzát csak be kellett gurítania az üres hálóba.

Eredmény, NB I., 20. forduló:
Videoton - Debrecen 0-1 (0-0)
Székesfehérvár, Sóstói-stadion, 8000 néző
v.: Iványi
Videoton: Bozovic - Oliveira, Vinicius, Caneira, Szolnoki - Tóth, Mitrovic (Kovács, 66.) - Gyurcsó (Torghelle, 66.), Sándor (Peric, 85.), Walter Lee - Nikolics
Debrecen: Novakovic - Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut - Bódi (Rezes, 62.), Varga J., Bouadla (S. Nikolic, 90.), Yannick (Ramos, 81.) - Szakály - Coulibaly
gól: Coulibaly (64.)

Első félidő:

A mérkőzést a Videoton kezdte, a lelátón ott volt Orbán Viktor miniszterelnök, Schmitt Pál köztársasági elnök, Csányi Sándor, az MLSZ elnöke, illetve Kovács Ferenc, a Videoton egykori legendás edzője is.

A mérkőzés első lehetősége a hazaiak előtt adódott volna, Gyurcsó kapott nagy labdát, Novakovic kifutott eléje, a csatár feldobta magát. A játékvezető sárgát adott neki. A 7. percben egy jobb oldali beadás Nikolicsot találta üresen az ötösön belül, de Novakovic önfeláldozóan kivetődve szögletre mentett.

A 13. percben Oliveira is besárgult, mert Iványi úgy ítélte meg, hogy a bekk lerántotta a kitörni készülő Yannickot. Három perc múlva Mitrovic 20 méteres lövése a védőkről vágódott le. A 20. percben Gyurcsó óriási szabadrúgása elkerülte a kaput, egy perc múlva Bouadla 17 méterről kísérletezhetett, de a pontrúgást éppen Bozovic kezébe lőtte.

A 24. percben Novakovic védett hatalmasat Nikolic fejesénél, de miután ütközött Viniciusszal, néhány percig ápolni kellett. Tíz perccel később a hazaiak jutottak szabadrúgáshoz, de Gyurcsó ívelésére Vinicius lesről indult el.

A 39. percben Simac csúszott el utolsó emberként, de Mészáros 30 méterről menteni tudott, igaz, a saját kapuja felé bikázott labdát Novakovicnak ki kellett fejelnie. A 44. percben Sándor adott túl hosszú passzt Gyurcsónak, majd Nikolics kapott rövid labdát, és a kifutó Novakovic bravúrral mentett lábbal. A félidő utolsó lehetőségét Tóth Balázs lövése jelentette, de a debreceni kapus ezt is magabiztosan fogta.

A 77. percben Yannick 16 méteres lövését védte Bozovic. A 79. percben Varga két méterről fejelt a jobb kapufa mellé - Bozovic a labda közelében sem volt.

Második félidő:

Folytatódott a mérkőzés, csere nem történt. Viszont a színvonal sem nőtt: a sok technikai hiba, szabálytalanság és reklamálás azt eredményezte, hogy az első tíz percben érdemleges esemény sem történt. Aztán Novakovic két veszélyes beadást lehúzott, majd a másik oldalon Bozovic védett egy távoli Mészáros-szabadrúgást másodjára, Szakály hiába érkezett a kipattanóra.

A 64. percben kapitális potyával szerzett vezetést a Debrecen: egy hazagurítást Bozovic ahelyett, hogy elrúgott volna, lekezelt, kicselezte a rátámadó Szakályt, majd érthetetlen módon Coulibalynak passzolt, aki 15 méterről az üres kapuba gurított (0-1).

Jött csereként azonnal Kovács és Torghelle, aki előbb gyorsan csinált egy kis tüzet, amikor összeesett a szögletzászlónál - Simac keze hozzáért az arcához kicsit - egy percig őrült lökdösődést láthatott a nyolcezer néző.

A 89. percben Nikolics hagyott ki nagy lehetőséget, az ötösről az égbe lőtt - ezzel a Videoton elhibázta utolsó helyzetét is, és 1-0-s vereségével, 12 pontos hátrányba kerülve gyakrolatilag lemondhat a címvédésről.

14 gólos: Danilo (Honvéd)
12 gólos: Alves (Videoton), Coulibaly (DVSC)
11 gólos: Peric (Videoton)
10 gólos: Nikolics (Videoton)
9 gólos: Bajzát (Pécs)
8 gólos: Ahjupera (Győr), Luque (DVTK)
7 gólos: Dudás (Győr), Böde (Paks), Melczer (Siófok), Rajczi (Újpest)
6 gólos: Kabát (Újpest), Lencse (Kecskemét), Maric (Pápa), Seydi (DVTK), Vujovic (Haladás)