Alessandro Nesta az észak-amerikai bajnokságban (MLS) szereplő Montreal Impact labdarúgócsapatában folytatja pályafutását.

"Voltak ajánlataim Európából is, ám nagyon szerettem volna az MLS-ben futballozni. Tetszik az, amit eddig láttam itt, remek emberekkel találkoztam, és mindez meggyőzött arról, hogy Montreal az a hely, ahol lennem kell" - mondta az AC Milantól tíz év után távozó világbajnok középhátvéd.

Nesta döntésében komoly szerepet játszott, hogy honfitársa, Marco Di Vaio is nemrég csatlakozott az Impacthez, ahol múlt héten játszotta első mérkőzését. A 36 éves Nesta 78-szor szerepelt az olasz válogatottban, amellyel 2006-ban világbajnoki címet, 2000-ben pedig Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett. A Milannal kétszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, míg korábban még a Lazióval a Kupagyőztesek Európa Kupáját hódította el. Háromszoros bajnok és olasz kupagyőztes, az Európai Szuper Kupát is háromszor nyerte meg, a klubvilágbajnokságot egyszer nyerte meg.