Huszti Szabolcs góljának is köszönhetően a Hannover 2-1-re nyert a Levante ellen az Európa Liga csoportkörének második fordulójában úgy, hogy 80 percet emberhátrányban futballozott. A Hapoel Kiryat Shmona hazai pályán kapott ki 4-3-ra a Lyontól, a hazaiaknál Lencse László egy félidőt játszott. A Molde 2-0-ra verte a Stuttgartot, amelyben Hajnal Tamást a 68. percben cserélték le.

Így kell játszani hazai pályán

A Hannover a 9. percben nemcsak megfogyatkozott, hanem 1-0-ás hátrányba is került, ám előbb Huszti büntetőből egyenlített, majd a második félidő elején Ya Konan a vezetést is megszerezte, amit a meccs végéig sikerült megtartaniuk a hannoverieknek.

Az Inter könnyedén nyert 3-1-re az azeri Neftci vendégeként, a selejtezőben a Budapest Honvédot búcsúztató orosz Anzsi Mahacskala a kameruni Samuel Eto'o duplájával hazai pályán 2-0-ra győzte le a svájci Young Boys együttesét.

Eredmények, Európa Liga, 2. forduló, A csoport:
Anzsi Mahacskala (orosz) - Young Boys (svájci) 2-0
FC Liverpool (angol) - Udinese (olasz) 2-3

Az állás: 1. Anzsi Mahacskala 4 pont (3-1), 2. Udinese 4 (4-3), 3. FC Liverpool 3, 4. Young Boys 0.

B csoport:
Académica (portugál) - Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 1-1
Atlético Madrid (spanyol) - Plzen (cseh) 1-0

Az állás: 1. Atlético Madrid 6 pont, 2. Plzen 3, 3. Academica 1 (2-4), 4. Hapoel Tel Aviv 1 (1-4).

C csoport:
Olympique Marseille (francia) - AEL Limasszol (ciprusi) 5-1
Borussia Mönchengladbach (német) - Fenerbahce (török) 2-4

Az állás: 1. Olympique Marseille 4 pont (7-3), 2. Fenerbahce 4 (6-4), 3. Borussia Mönchengladbach 1 (2-4), 4. AEL Limasszol 1 (1-5).

D csoport:
FC Bruges (belga) - Marítimo (portugál) 2-0
Newcastle United (angol) - Girondins Bordeaux (francia) 3-0

Az állás: 1. Newcastle United 4 pont, 2. Girondins Bordeaux 3 (4-3), 3. FC Bruges 3 (2-4), 4. Marítimo 1.

E csoport:
Molde (norvég) - VfB Stuttgart (német) 2-0
Steaua Bucuresti (román) - Köbenhavn (dán) 1-0

Az állás: 1. Steaua Bucuresti 4 pont, 2. Molde 3 (3-2), 3. Köbenhavn 3 (2-2), 4. VfB Stuttgart 1.

F csoport:
AIK Solna (svéd) - Dnyipro (ukrán) 2-3
PSV Eindhoven (holland) - Napoli (olasz) 3-0

Az állás: 1. Dnyipro 6 pont, 2. SSC Napoli 3 (4-3), 3. PSV Eindhoven 3 (3-2), 4. AIK Solna 0.

G csoport:
Videoton FC - Sporting Lisboa (portugál) 3-0 (3-0)
gól: Vinicius (15.), Oliveira (21.), Nikolics (35.)

Basel (svájci) - Genk (belga) 2-2 (0-2)
Streller (71., 84., előbbit 11-esből), illetve De Ceulaer (10.), Vossen (38.)

Az állás:
1. Internazionale 4 pont (5-3), 2. Rubin Kazany 4 (4-2), 3. Neftci 1 (1-3), 4. Partizan Beograd 1 (0-2).

I csoport:
Hapoel Kiryat Shmona (izraeli) - Olympique Lyon (francia) 3-4
Sparta Praha (cseh) - Athletic Bilbao (spanyol) 3-1

Az állás: 1. Olympique Lyon 6 pont, 2. Sparta Praha 3, 3. Hapoel Kiryat Shmona 1 (4-5), 4. Athletic Bilbao 1 (2-4).

J csoport:
Lazio (olasz) - Maribor (szlovén) 1-0
Panathinaikosz (görög) - Tottenham Hotspur (angol) 1-1

Az állás: 1. Lazio 4 pont, 2. Maribor 3, 3. Tottenham Hotspur 2, 4. Panathinaikosz 1.

K csoport:
Metaliszt Harkiv (ukrán) - Rapid Wien (osztrák) 2-0

Rosenborg (norvég) - Bayer Leverkusen (német) 0-1

Az állás: 1. Metaliszt Harkiv 4 pont (2-0), 2. Bayer Leverkusen 4 (1-0), 3. Rosenborg 3, 4. Rapid Wien 0