A spanyol közlekedésrendészet gyorshajtás miatt őrizetbe vette Michael Ballackot, a német labdarúgó-válogatott korábbi csapatkapitányát.

Ballack elszórakozta a búcsúmeccs lehetőségét

A nemrég visszavonult futballista Plasencia városának környékén száguldozott 212 kilométer/órás sebességgel olyan helyen, ahol 120 volt a megengedett maximum, amikor traffipaxszal bemérték.

A 36 éves Ballack a hónap elején jelentette be, hogy befejezi profi pályafutását, és visszavonul. A világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes labdarúgó 98-szor játszott a német válogatottban, a Bundesligában pedig 267 mérkőzésen lépett pályára.

Hazájában megfordult az 1. FC Kaiserslautern, a Bayern München és a Bayer Leverkusen csapatában, négy bajnoki címet és három kupaelsőséget nyert. Idegenlégiósként 2006 és 2010 között a londoni Chelsea-t erősítette, amellyel egyszer bajnok, háromszor pedig FA Kupa-győztes lett.