A Manchester United idegenben 3-2-re legyőzte a Chelsea-t a Premier League kilencedik fordulójának a rangadóján. A BL-címvédőtől két játékost is kiállítottak (Torrest látszólag jogtalanul), ráadásul a csereként beállt Hernandez - a visszajátszások alapján - lesállásból szerezte a harmadik MU-gólt.

Ritka eseménydús meccset játszott a Bajnokok Ligája-címvédő Chelsea és a tavasszal az angol bajnoki címet az utolsó pillanatban elbukó Manchester United.

Robin van Persie már a harmadik percben megeresztett távolról egy lövést, de ebből még nem született gól, és ugyan egy percre rá csak a kapufát találta el, az erősen visszapattanó labda a peches Luiz fenekéről a kapuba került (0-1).

A holland gólvágó a 12. percben megmutatta, hogy tud ő rendes gólt is lőni, Valencia jobb oldali lapos beadását hét méterről ellentmondást nem tűrően bombázta a léc alá.

A gól után szinte tíz emberrel védekezett a MU, a Chelsea pedig sorra vezette a támadásokat. De Gea azonban a helyén volt, előfordult, hogy a saját hibáját - rossz kirúgás - is kijavította, gólt mindenesetre nem lehetett rúgni neki. Ez a 44. percig volt érvényes, ekkor Mata ballal, szabadrúgásból parádésan tekert a kapu jobb oldalába (1-2). Még az első félidőben ismét mattolhatta volna honfitársát, a spanyol kapus azonban védett.

Forrás: AFP/Ian Kington
A 75. percig örülhettek a 2-2-nek a londoniak

A második félidőben történtek alapján megjósolható, hogy a hazai drukkerek kedvenc bírója nem Mark Clattenburg lesz, aki két hazai játékost is kiállított öt percen belül. Ivanovicé jogos volt, Torresé azonban nem biztos, a spanyol színészkedés miatt kapta meg a második sárgáját, pedig a visszajátszások alapján úgy tűnt, hogy tényleg hozzáért Jonny Evans a lábához a közepesen látványos esés előtt. A meccs után nem sokkal a védő azt mondta: talán összeértek Torressszel, de szerinte jogos volt a sárga, így a piros is.

A 75. percben aztán a csereként beállt Hernandez eldöntötte a meccset, leshelyzetből bevette Petr Cech kapuját. "Nem foglalkozunk ezzel" - nyilatkozta a mexikói. "Nyertünk, csak ez számít. Egyes emberek számára biztosan vitatható a győzelmünk, de sokak számára nem az. Boldogok vagyunk, mert a miénk lett a három pont." A borsócskának becézett támadó egyébként a gólja után kiintett a Chelsea-drukkereknek, akik ezért meg is dobálták azzal, ami a kezük ügyébe akadt.

A Chelsea a veresége ellenére az élen maradt a tabellán, de a két manchesteri rivális egy pontra megközelítette.

Nézze meg a meccs összefoglalóját!

Gera Zoltán csapata, a West Bromwich Albion egy utolsó percben esett góllal kikapott Newcastle-ben az angol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában. A magyar válogatott csapatkapitánya kezdőként lépett pályára, és ő adta a gólpasszt Lukakunak, aki a birminghamiek egyenlítő találatát szerezte. A győztes gól aztán a 93. percben esett, amikor Gera már öt perce nem volt a pályán.

Premier League, 9. forduló:
Chelsea - Manchester United 2-3 (1-2)
gól: Mata (44.), Ramires (53.), illetve Luiz (4. - öngól), Van Persie (12.), Hernández (75.)
piros lap: Ivanovic (63. - Chelsea), Torres (68. - Chelsea)

Newcastle United - West Bromwich Albion 2-1 (1-0)
Ba (35.), Cissé (93.), illetve Lukaku (55.)

Southampton - Tottenham Hotspur 1-2 (0-2)
Rodriguez (66.), illetve Bale (15.), Dempsey (39.)