A címvédő Debrecen labdarúgócsapata 3-1-es vereséget szenvedett a legutóbb ezüstérmes és az Európa Ligában remeklő Videoton vendégeként az NB I 12. fordulójának vasárnapi rangadóján. A székesfehérváriak öt nyeretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után tudtak ismét nyerni.

OTP Bank Liga, 12. forduló:
Videoton FC - DVSC-TEVA 3-1 (1-0)
Székesfehérvár, 3000 néző
v.: Kassai
Videoton: Bozovic - Brachi, Caneira, Kaká, Szolnoki - Mitrovic, Tóth B. (Szekeres, 64.) - Renato Neto, Kovács I. (Gyurcsó, 82.), Oliveira - Torghelle (Nikolics, 71.)
Debrecen: Verpecz - Nagy Z., Simac, Sidibe, Korhut - Bódi Á., Varga J. - Szakály P. (Czvitkovics, 79.), Bouadla (Pölöskey, 61.), Yannick (Rezes, a szünetben) -, Coulibaly
gól: Torghelle (22.), Oliveira (61.), Nikolics (75.) illetve Coulibaly (66.)
sárga lap: Nagy Z. (79.)

A mérkőzés élő közvetítése

Utoljára szeptember 2-án, azaz a Debrecen elleni rangadót megelőzően 56 nappal nyert bajnoki mérkőzést a Videoton labdarúgócsapata, amely akkor Siófokot verte 3-1-re.

Azóta ikszelt a Diósgyőrrel és a Pakssal, illetve kikapott a Győrtől, a Fraditól, valamint az MTK-tól, hátránya ezzel tíz pontra nőtt a Debrecennel szemben.

A Videoton FC Európa Liga-találkozóihoz képest meglehetősen gyér érdeklődés övezte a mérkőzést, amelyen a vendégek kényszerből a csatár Sidibével játszattak belső védőt, a bemelegítlés során ugyanis Bernáth megsérült.

A 22. percben Kovács pazar cselsorozat során három védőt is lerázott, majd tökéletes passzát Torhellének csak a kapuba kellett emelnie (1-0). A Debrecen főként a széleken próbált zavart okozni - sikertelenül. Csupán egy les miatt érvénytelenített gólra futotta erejéből, míg a piros-kékek akár növelhették volna előnyüket.

Kondás Elemér a szünetben frissített, a DVSC többnyire a fehérvári térfélen járatta a labdát, de helyzet nélkül.

A Videoton egy kontrából újabb gólt szerzett, a 61. percben Oliveira kapott kiváló indítást, és okosan elgurított Verpecz alatt-mellett a bal sarokba (2-0).

Coulibaly ugyan váratlanul szépített, de a 75. percben eldőlt minden: Kovács tökéletes centerezését Nikolics könnyedén lőtte a kapuba (3-1).