Több okból is botrányos utóélete van a vasárnapi Chelsea-Manchester United PL-rangadónak. A hazai szurkolók a meccs közben durván bántalmaztak egy biztonsági őrt, a játékvezetőt pedig rasszista megjegyzésekkel vádolják.

A találkozó a 75. percben Hernandez góljával dőlt el a MU javára (3-2), a találat után a mexikói csatár a hazai szurkolók előtt ünnepelte gólját. A felvételeken jól látszik, ahogy az egyik biztonsági őrt ütlegelik, majd bedobják a pályára. Az őrt tíz percig ápolni kellett, ügyében rendőrségi nyomozás indult.

A mérkőzést vezető Mark Clattenburg ügyében is nyomoz a rendőrség, a bíró állítólag John Obi Mikel bőrszínére tett megjegyzéseket, amikor sárga lapot adott neki reklamálásért. Az ügyet az angol szövetség (FA) is vizsgálja.