Hiába vezetett már a 9. percben, később több súlyos hibát is elkövetett az AS Roma, így a Lazio 3-2-re megnyerte a római rangadót. Az AC Milan hazai pályán kapott ki két góllal a Fiorentinától, a vendégeknél a korábbi Milan-játékos Alberto Aquilani is betalált.  A Napoli hajrában kiharcolt idegenbeli győzelemmel őrizte meg a harmadik helyét, a vesztes Genoában Tőzsér Dániel a 61. percig volt a pályán. Az Inter két gólt szerzett, mégis kikapott 3-2-re az Atalanta vendégeként.

A Roma két kapott gól miatt is csak saját magát okolhatja. Miután Lamela vezetést szerzett a vendégeknek, a Lazio Candreva révén úgy egyenlített egy távoli szabadrúgásból, hogy az öklözni akaró Goicoechea kesztyűi között átcsusszant a labda. Később Klose fordította a hazaiak javára az állást, majd még a félidő hosszabbításában De Rossi tetézte a Roma gondjait, amikor Mauri lekönyöklése miatt kiállították. Rögtön a fordulás után Piris adta el a labdát a saját térfelén, Mauri pedig gólra váltotta az előzékeny ajándékot.

A hajrában egy óriási góllal szépített a Roma, Pjanic mintegy negyven méterről talált a kapuba a kimozduló Marchetti fölött, ezt követően azonban már hiába rohamoztak a vendégek, a Lazio nyerte a derbit.

Serie A, 12. forduló:
Lazio - AS Roma 3-2 (2-1)
gól
: Candreva (35.), Klose (43.), Mauri (47.), illetve Lamela (9.), Pjanic (86.)
kiállítva: Mauri (85.), illetve De Rossi (45+2.)

AC Milan - Fiorentina 1-3 (0-2)

gól: Pazzini (60.), illetve Aquilani (10.), Borja Valero (38.), el Hamdaui (87.)

A hazaiaknál Pato az első félidőben 0-1-nél büntetőt rontott.

Chievo - Udinese 2-2 (1-1)
gól
: Andreolli (39.), Paloschi (89. - büntetőből), illetve Angella (43., 90.)

Genoa - Napoli 2-4 (1-0)
gól
: Immobile (23.), Bertolacci (56.), illetve Mesto (54.), Cavani (79.), Hamsík (90.), Insigne (93.)

Parma - Siena 0-0

Torino - Bologna 1-0 (0-0)
gól
: D'Ambrosio (66.)

Atalanta - Inter 3-2 (1-0)
gól: Bonaventura (9.), Denis (60., 67., a másodikat 11-esből), illetve Guarín (56.), Palacio (84.)

20. Siena 12 12-14 7

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.