Hiába győzött 6-1-re a Chelsea a dán Nordsjaelland ellen a Bajnokok Ligája utolsó csoportkörében, így is csak az Európa Ligában folytathatja, mivel a Juventus egy öngóllal legyőzte a Sahtart. A Kolozsvár ugyan győzött a Manchester United otthonában, így sem jutott a nyolcaddöntőbe, mivel a Galatasaray fordított a Braga ellen. Lesz skót csapat a 16 között, mivel a Celtic legyűrte a Szpartak Moszkvát, míg a Benfica 0-0-ra végzett a Barcával, amelyben Lionel Messit hordágyon kellett levinni. Az F csoportban a Bayern emberhátrányban is gálázott a BATE ellen, míg a Valencia Lille-ben húzta be a három pontot, a bajorok kerültek tovább csoportelsőként.

Az E csoport utolsó fordulója előtt mindenki azt találgatta, vajon döntetlen lesz-e a Sahtar-Juventus meccs, ezzel ugyanis a két csapat kéz a kézben ment volna tovább, nem osztva lapot a Chelsea-nek. Az első félidőben elég lagymatag játékot mutatott be a két csapat, a Juventus volt aktívabb, és egy meg nem adott büntető miatt is reklamálhattak az olaszok.

A fordulás után a Sahtar kezdeményezőbb lett, mégis a Juve szerzett gólt, Lichtsteiner mintha lesről lépett volna vissza, de az akció folytatódhatott, és a svájci védő beadása után a kapu előtt Giovincóval viaskodó Kucserről pattant be a labda. A folytatásban a Sahtar sem kapott meg egy jogosnak tűnő büntetőt, de az ukránok nem is tudták azt a látványos játékot produkálni, mint Torinóban, vagy hazai pályán a Chelsea ellen. A Juve a győzelemmel megszerezte a csoportelsőséget.

A Chelsea megtette, amit lehetett, 6-1-re elverte a dán Nordsjaellandot, de így is történelmet írt azzal, hogy első címvédőként vérzett el a csoportkörben. A Stamford Bridge-en igazi őrület zajlott a pályán a 32. és a 38. perc között, amikor három büntetőt is megítélt Nijhius bíró, és ezek közül kettő is kimaradt.

A 32. percben Cahill a 16-oson kívül kezezett, a bíró mégis büntetőt ítélt, de Cech kivédte Stokholm lövését. A 35. percben a Chelsea is kapott egy büntetőt, ez is kezezés miatt járt, de Hazard eszén túljárt Hansen. És ezzel még nem volt vége a büntetőözönnek, újabb három perc múlva megint a londoniak rúghattak tizenegyest, és David Luiz ezt már nem hibázta el.

Még a félidő vége előtt növelte előnyét a Chelsea, Fernando Torres elsőre még a kapusba lőtte a labdát, a kipattanót azonban bevágta, így majdnem egyhónapos gólcsendet tört meg. Mindössze 21 másodperc kellett a második félidőben a dánoknak a szépítéshez, Joshua John talált be Cech kapujába, azonban a címvédő gyorsan helyreállította a világ rendjét, a fejesgólt szerző Cahill és a közelről eredményes Torres révén. Később Mata és Oscar is kivette a részét a kivégzésből, de a 6-1 ellenére a Chelsea csak az EL-ben folytathatja.

E csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán) - Juventus (olasz) 0-1 (0-0)
Donyeck, Donbass Arena
v.: Eriksson (svéd)
Sahtar: Pjatov - Srna, Kucser, Rakickij, Rat - Sztepanenko, Fernandinho - Alex Teixeira (Ilsinho, 65.), Mhitarjan, Willian - Eduardo (Devic, 46.).
Juventus: Buffon - Bonucci, Barzagli, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Pirlo, K. Asamoah - Vucinic (Matri, 88.), Giovinco (Giaccherini 92.).
gól: Kucser (56., öngól)

Chelsea (angol) - Nordsjaelland (dán) 6-1 (2-0)
London, Stamford Bridge
v.: Nijhuis (holland)
Chelsea: Cech - Ivanovic, David Luiz, G. Cahill, A.Cole (Bertrand, 60.) - Romeu, Ramires (Oscar, 65.), Hazard, Mata (Paulo Ferreira, 74.) - Moses, Fernando Torres.
Nordsjaelland: J.Hansen - Mtiliga, Parkhurst, Gundelach, Runje (Beckmann 9.), Adu, Stokholm, Lorentzen, Ticinovic (Issah, 65.), Christiansen (Kildentoft, 61.), J. John.
gól: David Luiz (38., 11-esből), Fernando Torres (45+2., 56.), G. Cahill (51.), Mata (63.), Oscar (71.), illetve J. John (46.)

A csoport végeredménye:
1. Juventus 12 - nyolcaddöntő
2. Sahtar 10 - nyolcaddöntő
3. Chelsea 10 - Európa Liga
4. Nordsjaelland 1 - kiesett

A Sahtar és a Chelsea között az egymás elleni eredmény (2-3, 2-1) döntött a továbbjutásról.

Az F csoportban azt előzetesen is tudni lehetett, hogy a Valencia és a Bayern jut tovább, csak a sorrend volt kérdéses. A papírformának megfelelően mindkét csapat hozta a kötelezőt, a Valencia egy büntetővel verte a Lille-t, míg a Bayern otthon gálázott a sorozatot két győzelemmel kezdő, de utána pontot már nem szerző BATE ellen.

A müncheniek 1-0-ra vezettek, amikor Jerome Boatenget egy durva becsúszás miatt kiállította Collum bíró, de tíz emberrel is három gólt tudtak szerezni. A Bayern végül a jobb egymás elleni eredménynek köszönhetően lett csoportelső.

F csoport:
Lille (francia) - Valencia (spanyol) 0-1 (0-1)
Lille, Stade Métropole
v.: Sztavrev (macedón)
Lille: Elana - Digne, Béria, Chedjou, Basa, Balmont (Payet, 70.), Gueye, Mavuba (Martin, 55.), Kalou, Bruno (Roux, 77.), Rodelin.
Valencia: Guaita - Cissokho, Rami, Víctor Ruiz (Viera, 83.), Ricardo Costa, Albelda (Gago, 74.), Feghouli (Piatti, 61.), Guardado, Costa, Jonas, Valdez.
gól: Jonas (35., 11-esből)

Bayern München (német) - BATE Boriszov (fehérorosz) 4-1 (1-0)
München, Allianz Arena
v.: Collum (skót)
Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, J. Boateng, Contento - Shaqiri, Timoscsuk, Schweinsteiger (Ribéry, 72.), Kroos (Alaba, 64.) - T. Müller (55.), Gomez.
BATE: Gorbunov - Radkov, Bordacsev (Jurevics, 84.), Filipenko, Poljakov, Koncevoj (Bressan, 58.), Vologyko, Hleb, Olehnovics, Baga, Rogyionov (Vasziljuk, 66.).
gól: Gomez (22.), T. Müller (54.), Shaqiri (66.), Alaba (83.), illetve Filipenko (89.)
piros lap: J. Boateng (51.), illetve Poljakov (69.)

A csoport végeredménye
1. Bayern 13 - nyolcaddöntő
2. Valencia 13 - nyolcaddöntő
3. BATE 6 - Európa Liga
4. Lille - kiesett

A Bayern és a Valencia között (2-1, 1-1) az egymás elleni eredmény döntött a csoportelsőségről.

A G csoportban a Barcelona már lestoppolta a csoportelsőségét, a második helyért pedig a Benfica és a Celtic versengett. Az erősen tartalékos Barcelona ellen a Benfica egymás után dolgozta ki a ziccereket az első féidőben, de ezeket sorra el is rontotta, pedig volt olyan alkalom, hogy három vendégjátékos mehetett Pinto kapujára.

Tito Vilanova az 58. percben behozta a Gerd Müller 85 gólos rekordjától már csak egy találatra lévő Messit is, aki a hajrában helyzetbe került, de nem tudta beemelni a labdát a kapuba. Az eset után viszont a térdéhez kapott, és hordágyon vitték le, de a Barcelona már jelezte, elhagyta a kórházat, és nem súlyos a sérülése, a bal térde zúzódott.

A Celticnek győzni kellett a Szpartak ellen, és közben azért drukkolnia, hogy a Benfica ne verje meg a Barcát, úgyhogy a skót drukkerek euforikus hangulatba kerültek, amikor egy védelmi hiba után Hooper vezetést szerzett csapatuknak. A felszabadultan játszó Szpartak az első félidőben is kidolgozott pár helyzetet, de egyenlítenie csak a fordulás után sikerült, Ari gyönyörűen emelte át Forster kapust. A végén mégis a Celtic ünnepelhetett, Szamarasz esése után nagy jóindulat kellett a tizenegyeshez, de Brych megadta, Commons pedig úgy bikázta be, hogy a lécről vágódott be a labda.

G csoport:
FC Barcelona (spanyol) - Benfica (portugál) 0-0
Barcelona, Nou Camp
v.: Moen (norvég)
Barcelona: Pinto - Montoya, Puyol, Adriano (Piqué, 66.), Planas, Thiago Alcántara, Song, Sergi Roberto, Rafinha (Messi, 58.), Villa, Tello (Deulofeu, 78.).
Benfica: Artur - Maxi Pereira, Luisao, Garay, Melgarejo - Matic, André Gomes, Nolito (Bruno César, 63.) - Lima (A. Almeida, 74.), Rodrigo (Cardozo, 74.), O. John.

Celtic (skót) - Szpartak Moszkva (orosz) 2-1 (1-1)
Glasgow, Celtic Park
v.: Brych (német)
Celtic: Forster - Izaguirre, Ambrose, Wilson, Mulgrew, Lustig (Matthews, 71.), Brown (Ledley, 85.), Commons, Kajal (Nuiui, 73.), Szamarasz, Hooper.
Szpartak: Peszjakov - Insaurralde, K. Kombarov, Suchy, Rafael Carioca, Jurado, Källström, Kombarov, Ari (McGeady, 61.), Dzjuba, Emenike.
gól: Hooper (21.), Commons (83., 11-esből), illetve Ari (39.)
piros lap: Källström (88.)

1. Barcelona 13 pont - nyolcaddöntő
2. Celtic 10 - nyolcaddöntő
3. Benfica 8 - Európa Liga
4. Szpartak Moszkva 3 - kiesett

A H csoportban a Manchester már tét nélküli meccsre készült a Cluj ellen, amelynek még volt esélye odaérni a második helyre. A kolozsváriak oda is tették magukat, és Luis Alberto őrületesen nagy gólt szerzett, amikor 25 méteres lövése a jobb felsőben kötött ki. A MU 2009 novembere után kapott ki újra hazai pályán a BL-ben, akkor a Besiktas tudott győzni az Old Traffordon. Minden sorozatot egybevetve 66 meccs után fordult elő, hogy a United képtelen volt betalálni hazai pályán.

A Cluj tehát megtette, amit kellett, és egy ideig úgy tűnt, segítséget kap a Bragától, amely a félidőben még 1-0-ra vezetett a szintén a továbbjutásra ácsingózó Galatasaray ellen. A törökök azonban a második félidőben rákapcsoltak, előbb az ügyeletes gólzsák, a BL-ben hat góljával C. Ronaldóval hotlversenyben éllovas Burak Yilmaz fejelt a Braga kapujába, majd Aydin Yilmaz bevert egy kipattanót, továbblőve ezzel csapatát.

H csoport:
Manchester United (angol) - CFR Cluj (román) 0-1 (0-0)
Manchester, Old Trafford
v.: Orsato (olasz)
MU: De Gea - Jones, Smalling, Büttner, Wootton, Giggs (Fletcher, 86.), Cleverley (Scholes, 46.), Powell (Macheda, 73.), Rooney, Hernández, Welbeck.
Cluj: Mario Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Rada, Muresan, Luis Alberto, Rui Pedro (Aguirregaray, 71.), Camora, Sougou (Kapetanosz, 92.), Bastos (Maftei, 78.).
gól: Luis Alberto (56.)

Braga (portugál) - Galatasaray (török) 1-2 (1-0)
Braga, Estádio Municipal de Braga
v.: Rizzoli (olasz)
Braga: Quim, Nuno André Coelho, Elderson, Ismaily, Paulo Vinícius, Rúben Amorim, Mossoró, Leandro Salino, Custódio (Hugo Viana, 79.), Alan, Éder (Carlao, 86.).
Galatasaray: Muslera - Eboué, Semih Kaya, Nounkeu, Riera, Hamit Altintop (Aydin Yilmaz, 46.), Selcuk Inan, Felipe Melo, Emre Colak (Umut Bulut, 69.), Elmander (Amrabat, 46.), Burak Yilmaz.
gól: Mossoró (32.), illetve Burak Yilmaz (58.), Aydin Yilmaz (78.)

1. Manchester United 12 pont - nyolcaddöntő
2. Galatasaray 10 - nyolcaddöntő
3. CFR Cluj 10 - Európa Liga
4. Braga 3 - kiesett

A Galatasaray és a Cluj között az egymás elleni eredmény (3-1, 1-1) döntött a továbbjutásról.

A nyolcaddöntőbe jutott csapatok, csoportelsők:
Paris Saint-Germain (francia), FC Schalke 04 (német), Málaga (spanyol), Borussia Dortmund (német), Bayern München (német), FC Barcelona (spanyol), Manchester United (angol), Juventus (olasz)

csoportmásodikok: FC Porto (portugál), Arsenal (angol), AC Milan (olasz), Real Madrid (spanyol), Sahtar Donyeck (ukrán), Valencia (spanyol), Celtic Glasgow (skót), Galatasaray (török)

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének sorsolását december 20-án, a svájci Nyonban tartják.