Társoldalunk:

Kötelesék nem nyertek, így a Videoton kiesett az EL-ből

2012.12.06. 23:12

A Genk (Köteles Lászlóval a kapujában) 0-0-ra végzett a Basellel, így a Videoton - a péntekre halasztott Sporting elleni mérkőzés eredményétől függetlenül - már nem juthat tovább az Európa Liga csoportköréből.

A Hajnal Tamást foglalkoztató VfB Stuttgart egygólos vereséget szenvedett a vendég Molde együttesétől, de ettől függetlenül bejutott az egyenes kieséses szakaszba, a legjobb 32 közé. A magyar válogatott középpályása kezdőként kapott szerepet, majd a 88. percben lecserélték. A csoport másik mérkőzésén a Köbenhavn 1-1-es döntetlent játszott a Steaua Bucurestivel, így pontszámban beérte a Stuttgartot, az egymás elleni eredmények azonban a német csapatnak kedveztek.

A címvédő Atlético Madrid 1-0-ra kikapott a cseh Plzentől, amely ezzel a sikerrel megnyerte a B csoportot, a spanyol együttes pedig másodikként jutott tovább.

A legszorosabb végeredmény az A csoportban alakult ki, ott az FC Liverpool, az Anzsi, valamint a Young Boys is azonos pontszámmal zárt, az egymás elleni eredmények nyomán utóbbi csúszott le a továbbjutásról.

A továbbjutását már korábban bebiztosító Hannover - Huszti Szabolccsal a kezdőcsapatban - döntetlent ért el Valenciában a Levante vendégeként. A magyar középpályást a 71. percben lecserélték.

Európa Liga, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:
Young Boys (svájci) - Anzsi (orosz) 3-1 (1-1)
Udinese (olasz) - FC Liverpool (angol) 0-1 (0-1)

A csoport végeredménye:
1. FC Liverpool 10 pont, 2. Anzsi 10, 3. Young Boys 10, 4. Udinese 4

B csoport:
Hapoel Tel-Aviv (izraeli ) - Académica (portugál) 2-0 (0-0)
Plzen (cseh) - Atlético Madrid (spanyol) 1-0 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. Plzen 13 pont, 2. Atlético Madrid 12, 3. Académica 5, 4. Hapoel Tel-Aviv 4

C csoport:
AEL Limassol (ciprusi) - Olympique Marseille (francia) 3-0 (1-0)
Fenerbahce (török) - Borussia Mönchengladbach (német) 0-3 (0-2)

A csoport végeredménye: 1. Fenerbahce 13 pont, 2. Borussia Mönchengladbach 11, 3. Olympique Marseille 5, 4. AEL Limassol 4

D csoport:
Marítimo (portugál) - FC Bruges (belga) 2-1 (1-0)
Girondins Bordeaux (francia) - Newcastle United (angol) 2-0 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. Girondins Bordeaux 13 pont, 2. Newcastle United 9, 3. Marítimo 6, 4. FC Bruges 4

E csoport:
VfB Stuttgart (német) - Molde (norvég) 0-1 (0-1)
FC Köbenhavn (dán) - Steaua Bucuresti (román) 1-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Steaua Bucuresti 11 pont, 2. VfB Stuttgart 8, 3. FC Köbenhavn 8, 4. Molde 6

F csoport:
Dnyipro (ukrán) - AIK Solna (svéd) 4-0 (2-0)
Napoli (olasz) - PSV Eindhoven (holland) 1-3 (1-2)

A csoport végeredménye: 1. Dnyipro 15 pont, 2. Napoli 9, 3. PSV Eindhoven 7, 4. AIK Solna 4

H csoport:
Internazionale (olasz) - Neftci (azeri) 2-2 (1-0)
Partizan Beograd (szerb) - Rubin Kazany (orosz) 1-1 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Rubin Kazany 14 pont, 2. Internazionale 11, 3. Partizan Beograd 3, 4. Neftci 3

I csoport:
Olympique Lyon (francia) - Hapoel Kiryat Shmona (izraeli) 2-0 (1-0)
Athletic Bilbao (spanyol) - Sparta Praha (cseh) 0-0

A csoport végeredménye: 1. Olympique Lyon 16 pont, 2. Sparta Praha 9, 3. Athletic Bilbao 5, 4. Hapoel Kiryat Shmona 2

J csoport:
Maribor (szlovén) - Lazio (olasz) 1-4 (0-3)
Tottenham Hotspur (angol) - Panathinaikosz (görög) 3-1 (1-0)

A csoport végeredménye: 1. Lazio 12 pont, 2. Tottenham Hotspur 10, 3. Panathinaikosz 5, 4. Maribor 4

K csoport:
Rapid Wien (osztrák) - Metaliszt Harkiv (ukrán) 1-0 (1-0)
Bayer Leverkusen (német) - Rosenborg (norvég) 1-0 (0-0)

A csoport végeredménye: 1. Metaliszt Harkiv 13 pont, 2. Bayer Leverkusen 13, 3. Rosenborg 6, 4. Rapid Wien 3

L csoport:
Levante (spanyol) - Hannover 96 (német) 2-2 (0-2)
Twente (holland) - Helsingborg (svéd) 1-3 (0-2)

A csoport végeredménye: 1. Hannover 96 12 pont, 2. Levante 11, 3. Helsingborg 4, 4. Twente 4.

A legjobb 32 között szereplő csapatok

Négy német, továbbá három-három angol és olasz csapat jutott be a legjobb 32 közé. Az egyenes kieséses szakaszban két spanyol együttes - köztük a címvédő Atlético Madrid - is tagja lesz a mezőnynek, amelyet a Bajnokok Ligájában csoportharmadikként végzett gárdák tesznek teljessé. A sorsolást december 20-án, a svájci Nyonban tartják.

A legjobb 32 közé jutott csapatok:
FC Liverpool (angol), Anzsi (orosz), Plzen (cseh), Atlético Madrid (spanyol), Fenerbahce (török), Borussia Mönchengladbach (német), Girondins Bordeaux (francia), Newcastle United (angol), Steaua Bucuresti (román), VfB Stuttgart (német), Dnyipro (ukrán), Napoli (olasz), Genk (belga), Basel (svájci), Rubin Kazany (orosz), Internazionale (olasz), Olympique Lyon (francia), Sparta Praha (cseh), Lazio (olasz), Tottenham Hotspur (angol), Metaliszt Harkiv (ukrán), Bayer Leverkusen (német), Hannover (német), Levante (spanyol)

A Bajnokok Ligája csoportkörében harmadikként zárt, az EL-be átkerült csapatok:
Dinamo Kijev (ukrán), Olimpiakosz (görög), Zenit (orosz), Ajax Amsterdam (holland), Chelsea (angol), BATE Boriszov (fehérorosz), Benfica (portugál), CFR Cluj (román).

KAPCSOLÓDÓ CIKK