Nagy meglepetésre 4-2-es ereséget szenvedett az AS Roma pénteken hazai pályán a Cagliaritól az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának nyitányán.

Az első félidőben egy-egy gól esett, a második játékrész elején azonban a hazaiak kapusa, az uruguayi Mauro Goicoechea egy középre ívelésnél beejtette a kapuba a labdát, ezzel előnybe kerültek a szardíniaiak, akik aztán még kétszer eredményesen fejeztek be egy támadást. A végeredmény a 94. percben alakult ki.

A fővárosi csapatban Francesco Totti gólt lőtt, így már 223 találatnál jár az olasz élvonalban, és mindössze kettővel marad el a Serie A örök góllövőlistáján második helyen álló, pályafutását éppen az AS Románál befejező svéd Gunnar Nordahltól. A listát Silvio Piola vezeti 274 góllal.

A kapusbaki 1:01-től látható:

Serie A, 23. forduló:
AS Roma - Cagliari 2-4 (1-1)
gól: Totti (35.), Marquinho (94.), illetve Nainggolan (3.), Goicoechea (46.), Sau (53.), Pisano (71.)

20. Siena 22 20-32 14

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.