Nem jutott be a legjobb négy közé a Dél-afrikai Köztársaság labdarúgó-válogatottja az Afrika-kupán, miután 1-1-et követően tizenegyesekkel alulmaradt Malival szemben.

Ghána megállította a zöld-fokiak menetelését

Eredmény, Afrika-kupa, negyeddöntő:
Mali - Dél-afrikai Köztársaság 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 3-1
Seydou Keita (58.), illetve Rantie (31.)

szólj hozzá: MALI VS RSA ALL GOALS AND PENALTY

Az első félidőben a hazaiak szereztek vezetést: a 31. percben Rantie közelről lőtt a hálóba. A második félidő közepén Mali egyenlített, Samassa beadását Seydou Keita fejelte a kapuba (1-1).

Miután se a rendes játékidő, se a kétszer 15 perc hosszabbítás nem hozott újabb gólokat, következhettek a büntetők. Ugyan Tshabalala bevágta Dél-Afrika első tizenegyesét, de ezt követően Furman, majd Mahlangu kísérletét is védte Diakité kapus.

A mali válogatottból Diabaté, Tamboura és Traoré is betalált, a negyedik körben viszont már nem kellett rúgnia senkinek a válogatottból, a hazaiak játékosa, Majoro ugyanis a kaput sem találta el, így Dél-Afrika kiesett.