Sorozatban harmadik bajnokiján játszott döntetlent a Napoli, amely a 26. fordulóban az Udinese otthonában ért el 0-0-t. Cavaniék a legutóbbi két bajnokin sem tudtak gólt lőni, és a mostani döntetlen miatt hat pontra nőtt a hátrányuk a Juventus mögött. A Lazio kihasználta a Milan döntetlenjét és a Pescarát két hatalmas góllal legyőzve visszavette a harmadik helyet.

Azzal, hogy a Juventus legyőzte a Sienát vasárnap, a Napoli számára is nagyon fontos volt a három pont begyűjtése, és nem is kezdett rosszul a vendégcsapat, a negyedik percben egy jobb oldali beadás után Cavani és Insigne is centikkel maradt le a labdáról.

A jó kezdést visszafogott folytatás követte, legközelebb a 36. percben került helyzetbe a Napoli, amikor Hamsik fejesét Padelli tolta ki a bal sarok elől. Az Udinese még ennyit sem csinált az első félidőben, mindössze a hazai gólfelelős, Di Natale mérsékelten veszélyes lövését lehetett feljegyezni.

A második felvonás hatodik percében aztán megvolt az első nagy udinei lehetőség, de Pereyra nagyon rosszul találta el az elépattanó labdát. A Napoli sem sziporkázott, a 67. percben Armero beadását a góllövőlista vezetője, Cavani küldte a kapu mellé egy védő szorításában. Gól a folytatásban sem esett, aminek leginkább a Juventusnál örültek, mert a címvédő előnye így hat pontra nőtt a Napoli előtt.

Mivel a Milan döntetlent játszott az Interrel, a Lazio megkapta a lehetőséget, hogy visszaszerezze a BL-szereplést érő harmadik helyet. Ehhez nem kellett mást tennie a rómaiaknak, mint legyőzni a 19. helyezett Pescarát, amely beleszaladt már pár nagy pofonba, a Juventustól és a Sampdoriától hat, a Napolitól öt, a Milantól négy gólt kapott.

A Lazio sokkal többet birtokolta a labdát, de végül egy látványos átlövés hozta meg a vezetést: a balhátvéd Radu lőtte szét a jobb felsőt Lulic lekészítése után, ez volt a román védő első gólja a Serie A-ban.

Még a szünet előtt jött a második hazai gól, és az sem volt éppen potya: Lulic 25 méterről ágyúzott a kapuba, a labda a lécről vágódott a hálóba. A második félidőt már csak a szabályok miatt kellett lejátszani, sok érdemleges már nem történt, maradt a 2-0, úgyhogy a Lazio visszaelőzte a Milant, amellyel szombat este így izgalmasnak ígérkező rangadót vív.

20. Palermo 26 22-39 20

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.