A Nürnberg a félidőben még kétgólos hátrányban volt, végül mégis szerzett egy pontot a Wolfsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján. A másik vasárnapi meccsen a Frankfurt 3-2-re győzött a Greuther Fürth ellen, amelyben Varga József kispados volt.

Álomrajtot vett a Wolfsburg, a 2. percben Diego tekert szabadrúgásból a sorfal fölött a kapu bal oldalába. Huszonöt perccel később egy még látványosabb góllal növelte előnyét a hazai csapat, a horvát Olic 25 méterről csavart a jobb felsőbe, Schäfer kapus hiába repült, nem volt esélye.

A meccs összefoglalója szebbnél szebb gólokkal:

A Nürnberg nem játszott alárendelt szerepet az első félidőben sem, a másodikban pedig a malmára hajtotta a vizet, hogy a Wolfsburg nagyon visszaállt. A 61. percben a belga Simons kapásból, 25 méterről óriási kapásgóllal hozta vissza csapata reményeit.

A 66. percben pedig már 2-2 volt az állás, Nilsson egy szabadrúgás után megelőzte emberét, és a bal sarokba lőtt. A végén még a győzelmet is megszerezhette volna a Nürnberg, de Pekhart fejese a lécen landolt.

A másik vasárnapi meccsen az utolsó helyezett Fürth a magyarok nélkül fogadta a Frankfurtot, Varga József ugyan kispados volt, a sérüléséből lábadozó Stieber Zoltán azonban nem volt a keretben. A Fürth már a második percben vezetett, Djurdjic közelről fejelt a hálóba egy szöglet után. Gyorsan jött a frankfurti egyenlítés, Inui megmozgatta a védőjét, majd 16 méterről kilőtte a jobb alsót.

A második félidő eleje a Frankfurtról szólt, előbb Aigner megpattanó lövése akadt be, majd Meier lőtt szépen a hosszúba, és a Fürthnek csak a szépítés jött össze. Ez volt a Fürth tizedik veresége hazai pályán, a sereghajtó rossz szereplésének ez az egyik kulcsa, hogy mindössze négy döntetlent tudott elérni odaha, a győzelem még nem jött össze.

Bundesliga, 27. forduló:
Wolfsburg - Nürnberg 2-2 (2-0)
Diego (2.), Olic (27.), illetve Simons (61.), Nilsson (66.)

Greuther Fürth - Eintracht Frankfurt 2-3 (1-1)
gól: Djurdjic (2.), Sararer (72.), illetve Inui (12.), Aigner (58.), Meier (68.)