Háromgólos hátrányból kapaszkodott vissza a Torino a Fiorentina otthonában, de csak azért, hogy Romulo a 86. percben mégis kicsikarja a győzelmet a hazaiaknak (4-3). A Napoli az utolsó pillanatban csikarta ki a győzelmet a Cagliari ellen, ezzel tartja a lépéselőnyt a Milannal szemben, főképp, hogy a piros-feketék elbukták a Juventus elleni rangadójukat.

A címvédő Juventus egy góllal győzte le a harmadik helyen álló AC Milant. Az Arturo Vidal büntetőjével nyerő torinói csapat otthon tartotta a három pontot, így megőrizte 11 pontos előnyét a Napolival szemben, és öt fordulóval a befejezés előtt karnyújtásra került számára a bajnoki cím. A Milannak ugyanakkor bele kellett törődnie, hogy nem lép feljebb a dobogó legalsó fokáról, ráadásul még a harmadik hely, azaz a Bajnokok Ligája-indulás is veszélybe került.

A rangadón a Serie A két legjobb formában lévő együttese találkozott egymással: Antonio Conte legénysége nyolcadik bajnokiján nem talált legyőzőre, ráadásul elmúlt hat találkozóját megnyerte, míg a Milan 14 mérkőzés után kapott ki.

Serie A, 33. forduló:
Juventus - AC Milan 1-0 (0-0)
Vidal (57., 11-es)

Napoli - Cagliari 3-2
Astori (48., öngól), Cavani (64.), Insigne (92.), illetve Ibarbo (18.), Sau (71.)

Fiorentina - Torino 4-3
Cuadrado (8.), Aquilani (16.), Ljajic (33.), Romulo (86.), illetve Barreto (45.), Santana (56.), Cerci (77.)

20. Pescara 33 25-67 22

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.