A Szalai Ádámmal felálló Schalke 04 hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a görög PAOK együttesével a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik fordulójában, a párharc szerdai első mérkőzésén. A németeknek így mindenképpen gólt kell szerezniük a görögországi visszavágón a BL-főtáblára jutáshoz.

Huub Stevens jól ismerhette a Schalkét, 1996 és 2002 között, majd a 2011-2012-es idényben is irányította a gelsenkirchenieket. 1997-ben UEFA-kupát, 2001-ben és 2002-ben német kupát nyert az irányításával a csapat. 1999-ben a Schalke-drukkerek az évszázad edzőjének választották. 2012 december 16-án menesztette a Schalke, a PAOK-ot június 14-e óta irányítja.

A PAOK eredetileg az Európa Ligában indulhatott volna, az UEFA azonban a BL-től eltiltotta az ukrán Metaliszt Harkovot, mivel a sportigazgatója 2008-ban fogadási csalásba keveredett. Az ukránok az előző körben 3-1-gyel búcsúztatták a görögöket.

Szalai Ádám - Klaas-Jan Huntelaar sérülése után nem meglepő módon - kezdőként lépett pályára, és a 32. percben Jefferson Farfánnak készített elő egy labdát, amit a perui középpályás a hálóba lőtt. A vendégek a második félidőben a tavalyi Puskás-díjas szlovák Miroslav Stoch bombagóljával egyenlítettek.

A németek dolgát az 1-1 melett tovább nehezíti, hogy a gelsenkircheni meccs végén megsérült Farfán, akit le is kellett cserélni.

Fél lábbal már a csoportkörben érezheti meg az Arsenal, miután 3-0-ra győzött a török Fenerbahce vendégeként. Szintén magabiztos diadalt aratott - egyaránt idegenben - az Austria Wien és a Basel is, előbbi a Dinamo Zagreb, utóbbi pedig a Ludogorec otthonában nyert.