Kétgólos előny után szenvedett vereséget a címvédő Juventus az olasz bajnokságban. A firenzei győzelmet Giuseppe Rossi három góllal segítette. Az Inter végig emberhátrányban játszva egy percre volt a győzelemtől Torinóban.

Olasz bajnokság, 8. forduló:
Fiorentina - Juventus 4-2 (0-2)
gól: Rossi (66. - büntetőből, 76., 81.), Joaquín (78.), ill. Tévez (37.- büntetőből), Pogba (40.)

Az első félidőt két Juve-gól zárta, egy büntetőből és egy óriási védelmi hibából elmentek a vendégek.

A fordulás után a címvédő elaltatta magát, a Fiorentina ezt kihasználta, és remek hajrával, a triplázó Rossi vezérletével fordított. A csatár előbb büntetőből szépített, majd a 76. percben egy a hosszú sarokba lőtt nagy góllal ki is egyenlített. Két perc múlva a teljesen egyedül hagyott Joaquín vezetést szerzett (3-2), majd megint Rossi jött, a 81. percben egy kontrát fejezett be könyörtelenül (4-2).

A Juve hátránya öt pont a 24 ponttal listavezető Roma mögött.

Torino - Inter 3-3 (1-1)
gól: Farnerud (21.), Immobile (53.), Bellomo (90.), ill. Guarin (45.), Palacio (55., 71.)
piros: Handanovic (6. - Inter)
A hazaiaktól Cerci az 5. percben büntetőt hibázott.

Verona - Parma 3-2 (1-2)
gól: Cacciatore (9.), Jorginho (61., 88. - mindkettőt 11-esből), ill. Parolo (19.), Cassano (25.)

Livorno - Sampdoria 1-2 (0-1)
gól: Siligardi (92.), ill. Éder (19. - 11-esből), Pozzi (96. - 11-esből)

Genoa - Chievo 2-1 (1-0)
gól: Gilardino (22., 50.), ill. Bentivoglio (48.)

Sassuolo - Bologna 2-1 (2-1)
gól: Berardi (12. - 11-esből), Floro Flores (17.), ill. Diamanti (34. - 11-esből)

Atalanta - Lazio 2-1 (1-0)
gól: Cigarini (41.), Denis (84.), ill. Perea (53.)