Furcsa meccsen bukott két pontot az Atlético Madrid a spanyol bajnokságban, majd az esti meccsen a Barcelona átlépett a Betisen, noha Messit hamar le kellett cserélnie Gerardo Martino edzőnek.

Először ikszelt a szezonban az Atlético Madrid: ugyan egy öngóllal hamar vezetést szerzett Villarrealban, de a hazaiak uralták a meccset, többet támadtak, így végül megérdemelten egyenlítettek - szintén egy öngóllal.

Az Atlético döntetlenje után a Barca esélyt kapott pontelőnye növelésére. Az ellenfél, a Betis csütörtökön még Európa Liga-meccset játszott Portugáliában, így hiába tartotta magát derekasan, az első félidő derekán egy perc alatt két gólt kapott.

Addigra azonban már elvesztette Lionel Messit, akit a combsérülése kiújulása miatt le kellett cserélni a 22. percben. Az első gólnál asszisztáló Fabregas a szünet után maga vágott kettőt (0-4), a hazaiak büntetőből szépítettek.

Primera División, 13. forduló:
Real Betis-Barcelona 1-4
gól: Jorge Molina (92. - 11-es), illetve Neymar (36.), Pedro (37.), Fabregas (63. és 79.)

Villarreal-Atlético Madrid 1-1
gól: Juanfran (79., öngól), illetve Mario (2., öngól)