A Manchester City az eddig az eddig legkevesebb gólt kapó Tottenham kiütésével folytatta szereplését a Premier League-ben. A Manchester United a hajrában bukott.

A City 43 másodperc után megszerezte a vezetést a Tottenham elleni rangadón, egy gyatra felszabadítás után Jesus Navas jobbról ívelt a hosszú sarokba (1-0).

A Tottenham az eddig 11 bajnokin mindössze hat gólt kapott, ezzel a PL-ben a leghatékonyabb védelme volt, ám szombaton ezt megduplázták a City ászai Agüero duplázott, Negredo gólt lőtt és öngólt lövetett, a ráadás perceiben pedig Navas egy kiugrásból keretbe foglalta a meccset (6-0).

A Manchester United 2-2-es döntetlent ért el a Cardiff City vendégeként. A hazaiak a 91. percben egyenlítettek. David Moyes együttese sorozatban három győzelem után vesztett pontokat, azonban 1960. november 26. óta nem kapott ki a Ninian Parkban.