A Bayern öt kapufával is simán döntős a klub-vb-n

Sima győzelemmel jutott be a Marokkóban zajló klub-világbajnokság döntőjébe a Bayern München a kínai Kuangcsou ellen.

Klub-vb, elődöntő, Agadir:
Bayern München - Kuangcsou Evergrande 3-0 (2-0)
gól: Ribéry (40.), Mandzukic (44.), Götze (47.)

A Marcello Lippi által vezetett kínai csapat az első félidőben leginkább a catenaccióra emlékeztető taktikával próbálta megfogni a BL-címvédőt. Ha csak a gólokat nézzük, negyven percig sikerült is neki. A játék azonban nyomasztó német fölényt mutatott, 70-30 százalékos labdabirtoklási és 11-1-es kapura lövési arány volt az első félidőben.

A németek eleinte csak a kapufát találták el (Thiago és Kroos), majd szünet előtt két Bayern-gól is született Ribéry kapáslövésével és Mandzukic fejesével (2-0).

A szünet után a kínai csapat nyíltabb focira váltott, amit Götze azonnal egy bombagóllal büntetett (3-0).

Ribéry kiegyenlítette a kapufa-gól arányt (3-3), az újabb találatok elmaradtak, a kapufa viszont még kétszer megsegítette a kínaiakat (kétszer is Götze volt balszerencsés). Így végül egy 8-0-s kiütés helyett 5-3-as kapufa-gól aránnyal zárt a Bayern.