Őrült mérkőzésen nyert a Liverpool Stoke-ban, egy időre úgy tűnt, a játékvezető kerül főszerepbe, de végül a gólokról marad majd emlékezetes a meccs. A Manchester City átvette a vezetést a tabellán.

Premier League, 21. forduló:
Newcastle United-Manchester City 0-2
gól: Dzeko (8.), Negredo (95.)

Stoke City-Liverpool 3-5
gól: Crouch (39.), Adam (45.), Walters (85.), illetve Shawcross (5., öngól), Suárez (32. és 71.), Gerrard (51., büntető), Sturridge (87.)

Ömlő esőben, gólzáporos meccsen nyert a Liverpool, s ezzel visszavette a BL-selejtezőt érő negyedik helyét a tabellán.

Brendan Rodgers együttese szerencsés góllal szerzett vezetést, Aly Cissokho lövése megpattant Ryan Shawcrosson, Jack Butland kapus már tehetetlen volt. Fél óra után Luis Suárez volt szemfüles, kihasznált egy védelmi hibát (0-2), de hiába, a Stoke hat perc alatt egyenlített, még a szünet előtt.

Az első félidő:

Fordulás után Anthony Taylor játékvezető tett arról, hogy a Britannia Stadium pokol legyen a számára. Előbb könnyű síppal befújt egy büntetőt Raheem Sterling elesésekor (Gerrard bevágta, 2-3), majd a túloldalon figyelmen kívül hagyta Suárez alkaros blokkolását.

Egy ideig úgy tűnt, Suárez második gólja már megtöri a Stoke-ot, ám az a hajrában mégis visszajött a meccsbe (3-4) - illetve csak hitte, mert Daniel Sturridge nyomban restaurálta a kétgólos Pool-fórt. Maradt is a végeredmény, bár a Stoke még egy kapufáig eljutott az utolsó percekben.

A második félidő (0:55-től):

Ehhez képest délután a Manchester City simán nyert Newcastle-ben, ezzel az Arsenal hétfő esti meccséig biztosan listavezető lesz.