Megszerezte első idegenbeli pontjait Huszti Szabolcs csapata, a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Hannover, amely a 2013/14-es idény első tavaszi fordulójának szombati játéknapján 3-1-re győzött a Wolfsburg vendégeként.

Huszti 83 percet töltött a pályán, és a harmadik gólnál ő volt az előkészítő. A Hannover első gólját a korábbi zalaegerszegi játékos, Artjoms Rudnevs szerezte, aki a téli átigazolási időszakban érkezett a Hamburgtól.

A Nürnberg is emlékezetes fordulót tudhat maga mögött, mert a Hoffenheim 4-0-s kiütésével sikerült véget vetni a szezon eleje óta tartó nyeretlenségi sorozatnak.

A Bayern elégedetten szemlélhette, hogy a vetélytársak közül a Dortmund és a Leverkusen is rossz napot zárt. A Borussia zsinórban harmadik bajnokiját nem tudta megnyerni, ráadásul az Augsburg elleni 2-2 alkalmával elvesztette Blaszczykowskit, akinek valószínűleg elszakadt a keresztszalagja

A Leverkusen kétszer is vezetett Freiburgban, de a kiscsspat szívósan küzdött - Mehmedi bombája ott lesz a hétvége legszebb góljai között -, és a 90. percben a győzelmet is kicsikarta. A Bayernnek lassan oda lehet adni az aranyat, a címvédő a Leverkusen előtt 10, a Dortmund előtt 14 ponttal vezet.

Bundesliga, 18. forduló:
Nürnberg - Hoffenheim 4-0 (2-0)
gól: Chandler (23.), Drmic (41., 70.), Ginczek (49.)

Borussia Dortmund - Augsburg 2-2 (1-0)
gól: S. Bender (6.), Sahin (66.), illetve S. Bender (56.), Dzsi (72.)

Freiburg - Bayer Leverkusen 3-2 (1-2)
gól: Mehmedi (27.), Schmid (53.), Klaus (90.), illetve L. Bender (5.), Rolfes (36.)

VfB Stuttgart - Mainz 1-2 (1-1)
gól: Abdellaoue (11.), illetve Okazaki (40.), Saller (87.)

VfL Wolfsburg - Hannover 96 1-3 (1-1)
gól: Olic (35.), illetve Rudnevs (28.), Bittencourt (50., 72.)

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 1-0 (1-0)
gól: Meier (36.)