A Milan focizott, a Juve gólokat rúgott

Milan-Juventus olasz bajnoki, Stephan Lichtsteiner, Nigel de Jong, san siro, futball, labdarúgás
Juventus' Swiss defender Stephan Lichtsteiner (L) vies with AC Milan's Dutch midfielder Nigel de Jong during the Serie A football match between AC Milan and Juventus at San Siro stadium in Milan on March 2, 2014. AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE
A liga két legjobb formában lévő csapata találkozott a Serie A 26. fordulójának rangadóján. A Clarence Seedorf keze alatt feltámadó Milan nagyon jól játszott, de a Juventusnak két villanás is elég volt, hogy eldöntse a meccset. Conte csapata tizenegy ponttal vezeti a tabellát, Tevez pedig átvette a vezetést a góllövőlistán.

Serie A, 26. forduló
AC Milan- Juventus 0-2 (0-1)
Milánó, Giuseppe Meazza Stadion
v.: Marco Guida
Milan: Abbiati – Abate, Rami, Bonera, Emanuelson – De Jong, Montolivo (Honda 71.) – Taarabt (Robinho 75.) , Poli (Saponara 53.), Kaká – Pazzini
Juventus: Buffon – Barzagli, Bonucci, Caceres – Lichtsteiner (Padoin), Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Tevez, Llorente
gól: Llorente (45.), Tevez (68.)

A 2005-06-os szezon óta csak egyszer nyert a Juventus idegenben a Milan ellen (még 2010-ben 2-1-re), ennek megfelelően vasárnap is a Milan lépett fel támadólag. A hazaiak nagy nyomás alatt tartották Pirlót, emiatt a Juventus nehezen tudta kihozni a labdát a saját térfeléről. Támadásban elsősorban a Milan bal oldala volt aktív, Kaká és a gyakran felfutó Emanuelson sok gondot okozott Lichtsteinernek.

Már a kezdés sem volt gyenge, de aztán az olasz bajnokságban ritkán látható tempóban kezdtek futballozni a csapatok. Kisebb-nagyobb lehetőségek után először Lichtsteiner előtt adódott igazi ziccer, de az elvetődő Abbiati térdét találta el.

De Jong hibáját követően a meccs első ziccere Stephan Lichtsteiner előtt adódott Forrás: AFP/Giuseppe Cacace

Pár perccel később egy gyors kontratámadás végén a jól játszó Taarabt zseniális keresztpasszal hozta helyzetbe Kakát, aki elsőre Buffonba lőtt, majd a kipattanóból ismételhetett, lövését azonban Bonucci kirúgta a gólvonalról. Frissebb, dinamikusabb volt a Milan. Jóval többször tudták az ellenfél térfelén megtartani a labdát, számtalan helyzetet alakítottak ki, és egyéni teljesítményeket nézve is jobbak voltak. Kaká, Montolivo és Taarabt emelkedett ki hazai oldalról, míg a vendégek toronymagasan legjobb embere Buffon volt.

Azonban hiába volt 16-6 a kapura lövések aránya, a Milan hiába passzolt majd kétszer annyit a támadóharmadban (70-44), a félidő végén egy sakk-mattra játszott helyzettel megszerezte a vezetést a Juventus. Egy jobb oldali beadást Tevez belsővel nagyon okosan készítette le Lichtsteinernek, aki betört az ötös sarkára, majd tökéletes passzal szolgálta ki Llorentét, aki higgadtan lőtt a tulajdonképpen üres kapu jobb sarkába. Ez volt a svájci védő hatodik gólpassza a szezonban, ami a legjobb mutató a védők között.

Nem változott a kép a második félidőre sem, támadott a Milan, védekezett a Juve. Az eddig szinte folyamatos játékban azonban hosszabb kényszerszünetet kellett tartani, mikor egy bal oldali beadásnál Poli és Caceres nagyon csúnyán összefejelt. A Milan játékosát le is kellett cserélni, Caceres pedig csak hatalmas kötéssel a fején folytathatta a játékot.

Minden előzmény nélkül szerezte meg második gólját is a Juventus. Tevez kapott labdát szemben a kapuval, igazított rajta egyet, majd 25 méterről akkora gólt lőtt, hogy felborult a kapu - a labda a felső lécről vágódott a hálóba. Ez volt Tevez 15. gólja a bajnokságban, amivel vezeti a liga góllövőlistáját. Egyébként egyedül a Juventusnak van legalább három olyan játékosa, aki minimum tízgólos a bajnokságban, Tevez (15) mellett Llorente és Vidal is 11 találatig jutott.

Hiába játszott jól a Milan, a második gól elvette a kedvüket, és a nagyszerű meccs ellaposodott az utolsó negyedórára, sőt még a Juventus szerezhetett volna újabb gólt, mikor Pogba átlövése a bal kapufáról perdült le. A meccsre jellemző, hogy a hazaiaknak még a szépítés sem jött össze: Robinho az üres kapuval szemben állva is a felső lécet találta el a 94. percben.

A Juventus ezzel a győzelmével már tizenegy ponttal vezeti a bajnokságot (a Romának van egy elmaradt meccse a Parma ellen), Clarence Seedorf pedig elszenvedte első bajnoki vereségét hazai pályán a Milan kispadján.