Tízpontos hátrányba került a Debrecennel szemben a Videoton labdarúgócsapata, amely az NB I 22. fordulójának rangadóján hazai pályán 2-1-re kikapott a listavezetőtől.

OTP Bank Liga, 22. forduló:
Videoton FC - DVSC-TEVA 1-2 (1-2)
Székesfehérvár, 5200 néző
v.: Iványi
Videoton: Calatayud - Szolnoki, Caneira, Juhász R., Stopira - Sándor Gy. - Haraszti (Gyurcsó 71.), Nildo (Zé Luis 46.), Álvarez (Oliveira 69.) - Nikolics, Kovács I.
DVSC: Novakovic - Lázár, Máté P., Morozov (Brkovic 52.), Korhut - Zsidai, Vadnai - Mihelic (Bódi 68.), Sidibe, Szakály P. - Kulcsár T. (Tisza 82.)
gól: Nikolics (15.), illetve Caneira (26., öngól), Máté (37.)
sárga lap: Szolnoki (22.), illetve Morozov (6.), Vadnai (14.), Lázár (32.), Zsidai (40.), Szakály (90+3.), Máté (90+4.)

Hihetetlen góllal szerzett vezetést a Videoton a 15. percben, Szakály a középpályán fennakadt Iványi játékvezetőn, a „szerelés” következtében a Videoton azonnal kontrázhatott, Nikolics kilépett a védők közül, elvitte a labdát Novakovic mellett is, és okosan az üres kapuba gurított (1-0).

Tizenegy perc múlva egy hasonlóan furcsa góllal egyenlített a Debrecen: Novakovic nagy kirúgására Szakály rajtolt jól az elalvó szolnoki és Caneira között, lövését Calatayud bravúrral védte, ám a labda éppen Caneirára, onnan pedig a kapuba pattant (1-1).

A 37. percben már a Debrecen vezetett, Morozov botrányosan találta el a labdát, így a kapura lövésből tökéletes gólpassz lett, Máté Péter pedig négy méterről okosan lőtt a bal sarokba (1-2).

A második félidőben a Videoton ugyan mindent megpróbált, de meddő mezőnyfölény mellett nem jutott komoly helyzetig. A közönség füttykoncerttel jutalmazta a vereséget.

"Nem történt semmi, ez még csak a 22. forduló volt, nyertünk, megyünk tovább" - nyilatkozta Kondás Elemér, a Debrecen vezetőedzője.

"A futballban bármi megtörténhet" - mondta kollégája, José Gomes. "De el kell ismerni, hogy furcsa dolgoknak kellene történnie, hogy megnyerjük a bajnokságot. Két nagy hibánk volt, mindkettőt megbüntette a Debrecen."

Haladás-Újpest 1-0 (1-0)
Szombathely, 3723 néző, v.: Andó-Szabó
Haladás: Rózsa - Fehér Z., Guzmics, Tóth P., Bosnjak - Nagy I G., Simon Á., Radó (Medgyes, 90.), Iszlai, Szakály A. (Gyurján, a szünetben) - Hrepka (Németh M., 60.)
Újpest: Dmitrovic - Nagy J., Heris, Juanan, Ngawa (Tshibuabua, 53.) - Suljic, Vasiljevic, Kosovic (Simon K., 54.), Sankovic, Balogh B. - Zamostny (Proesmans, 61.)
gól: Radó (45.)
sárga lap: Iszlai (27.), Németh M. (63.), Nagy G. (89.) illetve, Juanan (81.), Heris (86.), Suljic (86.)

Ez volt a két csapat történetének 111. összecsapása, és a 18. szombathelyi siker. Emellett 67 lila-fehér győzelem és 26 döntetlen született. Az Újpest - amelynek a hét közben megoldódtak a problémái, miután engedélyt kapott az indulási jog átruházására - sorozatban négy győztes tétmérkőzés után kapott ki, jövő pénteken pedig az ősi rivális Ferencvárost látja vendégül.