A Real alaposan visszavágott, Mourinho bajban van

2014.04.02. 23:48

Hazai pályán szerzett előnyt a Bajnokok Ligájában a Real Madrid és a PSG, a spanyolok 3-0-ra verték a tavaly az elődöntős párharcban náluk jobbnak bizonyuló Dortmundot, míg a franciák 3-1-re győztek a Chelsea ellen. Cristiano Ronaldo 100. BL-meccsén góllal ünnepelt, majd a térdét fájlalva cserét kért, a PSG sztárja, Zlatan Ibrahimovic gólt nem szerzett, de ő is megsérült, és erősen kérdéses, játszhat-e a visszavágón.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés:
Real Madrid (spanyol) - Borussia Dortmund (német) 3-0 (2-0) - az élő közvetítés
Madrid, Bernabéu-stadion
v.: Clattenburg (angol)
Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Fábio Coentrao - Xabi Alonso, Modric, Isco (Illaramendi, 71.) - Bale, Benzema (Morata, 75.), Cristiano Ronaldo (Casemiro, 80.).
Dortmund: Weidenfeller - Pisczcek (Schieber, 67.), Szokratisz, Hummels, Durm - Kehl (Jojic, 73.), Sahin - Aubameyang, Mkitarjan (Hofmann, 64.), Grosskreutz - Reus.
gól: Bale (3.), Isco (27.), Cristiano Ronaldo (57.)
sárga lap: Reus (18.), Kehl (30.), Grosskreutz (87.)

Hihetetlenül nehéz helyzetben volt Jürgen Klopp, a Dortmund edzője a Real Madrid elleni BL-negyeddöntő előtt, ugyanis Subotic, Schmelzer, Bender, Gündogan és Blaszczykowski is sérült volt, a tavalyi elődöntős párharc első meccsén négy gólt szerző Lewandowski pedig eltiltás miatt nem segített csapatán.

A másik oldalon Carlo Ancelottinak Di Maríáról közvetlenül a meccs előtt kellett lemondania egy vírus miatt, őt Isco helyettesítette, míg a sérült Marcelo helyét Fábio Coentrao foglalta el a védelem bal oldalán.

Madridi szempontból álomszerűen kezdődött a meccs, alig három perc telt el, amikor Benzema a felfutó jobbhátvédet, Carvajalt találta meg, aki továbbtolta a labdát Bale-nek, a walesi pedig elpöckölte Weidenfeller mellett. Az első tíz percben felborult a pálya, szinte végig a Dortmund térfelén zajlott a játék, mégis egy pontrúgásból veszélyeztetett a Real, Cristiano Ronaldo szabadrúgása után a labda a léc alá tartott, de Weidenfellert kitornázta.

Bale szabadrúgásból nem, de akcióból betaláltForrás: AFP/Javier Soriano

Az első negyedóra után magára talált a Dortmund, ami helyzetekben ugyan nem mutatkozott meg, de a kezdeti megilletődött rohangálást higgadt passzolgatás váltotta fel, ehhez képest a 27. percben kettőre növelte előnyét a Real: egy elszórt labdát Isco gyűjtött össze a Dortmund 16-osánál, majd kilőtte a jobb alsót. A Dortmund csak egy Casillas által hárított, közepesen veszélyes Grosskreutz-, valamint egy lelátón landoló Aubameyang-lövést tudott felmutatni az első félidőben, miközben Weidenfellernek Bale szabadrúgásánál is kapaszkodnia kellett.

A második félidő majdnem ugyanúgy kezdődött, mint az első, de Bale hiába került újra helyzetbe, Weidenfeller ezúttal túljárt az eszén. Az 57. percben azonban már nem úszta meg a német csapat, Modric remek passzánál csak C. Ronaldo alakítása volt bravúrosabb, a portugál egy villámgyors mozdulattal a jobb lábáról a balra passzolta a labdát, majd onnan a kapuba. A legutóbbi aranylabdás így 100. BL-meccsét góllal ünnepelte, ez volt a 14. találata a mostani BL-sorozatban, és ezzel beállította Lionel Messi korábbi rekordját.

C. Ronaldo már 14 gólnál tart a BL-ben idén, és egy meccse még biztos leszForrás: AFP/Javier Soriano

A Dortmund jobban játszott a második félidőben, helyzetekig is eljutott, a legnagyobbnál Casillas hibáját Pepe korrigálta, aki blokkolni tudta Mkitarjan lövését. A középhátvéd a Real egyik legjobbja volt, rengeteg német akciót akasztott meg, és ezúttal a durva énjét is az öltözőben hagyta. A Real 3-0 után már levette a lábát a gázpedálról, ijedtséget csak az okozott, hogy Ronaldo sérülés miatt cserélt kért, de később kiderült, hogy a térdét fájlaló sztárját inkább csak óvatosságból vitte le Ancelotti.

A Real fél lábbal már ott van az elődöntőben, a Dortmundnak pedig valami hasonló produkció kellene, mint a tavalyi elődöntőben, az biztos, hogy a visszatérő Lewandowskival más lesz a helyzet a visszavágón, de a német továbbjutás így is csodaszámba menne az első meccset látva.

PSG (francia) - Chelsea (angol) 3-1 (1-1) - az élő közvetítés
Párizs, Parc de Princes
v.: Mazic (szerb)
PSG: Sirigu - Thiago Silva, Alex, Maxwell, Jallet, Thiago Motta, Matuidi, Verratti (Cabaye 73.), Cavani, Ibrahimovic (Lucas Moura 69.), Lavezzi (Pastore 84.).
Chelsea: Cech - Ivanovic, David Luiz, Cahill, Terry, Azpilicueta, Ramires, Oscar (Lampard 72.), Hazard, Willian, Schürrle (Torres, 59.).
gól: Lavezzi (4.), David Luiz (61., öngól), Pastore (93.) illetve Hazard (27., 11-esből)
sárga lap: Ramires (12.), Alex 19.), Willian (32.), Thiago Motta (82.), David Luiz (86.), Cavani (86.)

Jól kezdett a PSG, Lavezzi révén már a 4. percben megszerezte a vezetést: az argentin támadó a menteni igyekvő Terry fejesét vette le, és dropból a léc alá bombázott. A Chelsea-nek kellett egy kis idő, mire összeszedte magát, de a PSG annyira visszaállt, hogy már a 27. percben összejött a londoniak egyenlítése: Thiago Silva buktatta Oscart, a megítélt büntetőt Eden Hazard a jobb alsóba vágta.

A franciák erősen kezdték a második félidőt is, de David Luizra is szüksége volt a PSG-nek ahhoz, hogy újra megszerezze a vezetést. A Chelsea a brazil védő öngólja után sem szaggatta szét magát, az angolok úgy voltak vele, megvolt az idegenbeli gól, a 2-1-es vereség is belefért. Mourinho cseréi is ezt a szándékot mutatták, de csúnyán elszámította magát. A hajrában becserélt Javier Pastore egy gyönyörű egyéni akció végén belőtte a PSG harmadik gólját, így pedig már nagyon nehéz feladat vár a Chelsea-re.

A párizsiak – minden sorozatot beleszámolva – zsinórban 10. mérkőzésüket nyerték meg, és bár Zlatan Ibrahimovicot a 68. percben sérülés miatt le kellett cserélni, a PSG az első mérkőzés alapján jóval esélyesebbnek tűnik az elődöntőbe jutásra.