A Real megmutatta, hogy kell a Bayern ellen

2014.04.23. 22:42

A Real Madrid Karim Benzema 19. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a Bayern Münchent a Bajnokok Ligája-elődöntő első mérkőzésén, így a spanyolok kedvező helyzetből készülhetnek a németországi visszavágóra. A címvédő többet passzolt, többet támadott, az okosan kontrázó Real viszont gólt lőtt, és talán még többet is lőhetett volna.

Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés:
Real Madrid - Bayern München 1-0 (1-0)- élő közvetítés
Madrid, Santiago Bernabeu Stadion, vezette: Howard Webb (angol)
Real: Casillas - Carvajal, Pepe (Varane, 73.), Ramos, Coentrao - Modric, Xabi Alonso - Di María, Isco (Illarramendi, 80.), Ronaldo (Bale, 73.) - Benzema. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, Dante, Alaba - Robben, Rafinha (J. Martínez, 66.), Kroos, Schweinsteiger (Müller, 73.), Ribéry (Götze, 72.) - Mandzukic. Vezetőedző: Pep Guardiola
gól: Benzema (19.)
sárga lap: Isco (58.)

A volt müncheni kedvenc Giovane Elber szerint a Real Madrid-Bayern álomdöntő lehetett volna, de a két sztárcsapatot már a négy között összesorsolták, így viszont 90 vagy 120 perc helyett legalább 180 percig nézhetjük a feleket.

A hetek óta térdsérüléssel bajlódó Cristiano Ronaldo egy hete még olyannyira nem volt bevethető, hogy kihagyta a Barcelona elleni Király-kupa-döntőt - a Real nélküle is nyert -, a madridi BL-meccsre viszont felépült. A valenciai döntőben az év szólóját bemutató Gareth Bale viszont korábbi hasgörcse miatt csak a padon kezdett.

A Real ezúttal a Bayern fölé nőtt taktikailag (a képen Mandzukic harcol Ramosszal)Forrás: AFP/Javier Soriano

A müncheniek az utolsó három Bundesliga-meccsükből kettőn elbuktak (a Dortmund ráadásul 3-0-ra kiütötte őket), sokan már hullámvölgyet emlegettek, a bajorok viszont fogadkoztak, hogy nincs semmi gond, majd meglátják a drukkerek a Real ellen, hogy melyik az igazi Bayern.

A Bernabeuban a közönség már öt perccel a kezdő sípszó után elégedetlenül fütyült, az nem tetszett a nézőknek, hogy szinte csak a Bayernnél volt a labda. A vendégek zsinórban végezhették el a szögleteket, és úgy tűnt, hogy a Real nagy bajban lesz, Robben 15 méteres lövése például majdnem beakadt a 14. percben.

Benzema csak egy lesre futásig jutott a 16. percben, aztán a 19.-ben tátva maradt mindenkinek a szája, Coentrao bal oldali beadását a francia csatár közelről bepofozta (1-0).

A Bayern feljebb kapcsolt, a Real azonban jól bekkelt, és okosan kontrázott, Ronaldo a 26. percben majdnem a léc alá bombázott, de mintha megpattant volna előtte a labda - így viszont felülről szinte súrolta a löket a kapufát. A portugál a hiba után bemutatta a jól ismert hisztizős-elégedetlen tekintetet, a győzni akarása a régi.

A játékidő háromnegyedében a Bayernnél volt a labda, de mit sem ért ezzel, hiszen az első félidőben nemhogy gólt nem szerzett, de Robben lövésén kívül nagy helyzete sem volt.

Bezzeg a Real, szinte minden kontrája magában rejtette a gólszerzés esélyét. A fanatikus bayernesek azzal nyugtathatták magukat, hogy az első félidőben szeretteik 377 sikeres passzt mutattak be 427 kísérletből (a Realnál ugyanez az arány 126:77 volt), ez azonban jól ki is fáraszthatta Ribéryéket. Legalábbis a második félidőben látottakból erre következtettünk.

A folytatásban a Real volt frissebb, egyre inkább csökkent a hazaiak hátránya a labdabirtoklási arányt illetően, ügyesen járatták a labdát, a Bayern pedig egyre fásultabb lett.

A 73. percben bemutatott cserezuhatag sem változtatott a játék képén, hacsak annyiban nem, hogy a Bayernben egyre kevésbé volt benne a gól.

Ronaldo nem lőtt gólt, hisztizettForrás: AFP/Dani Pozo

És persze ekkor egyenlített majdnem a címvédő, a csereként beállt Götze hétméteres lövését nagy-nagy bravúrral ütötte ki Casillas. Ugyanakkor a Real talán 2-0-al is hozhatta volna a meccset: a csereként beállt Bale jobbról az oldalhálót találta el, balról Dante mentett nagyot a beadása után, Di María középre ívelésénél pedig előbb szintén Dante mentett, aztán Isco vette át rosszul a labdát, pedig akkor a Bayern-védők csúnyán lemaradtak.

A legvégén elmaradt a slusszpoén, Müller nem találta el a labdát, a bíró szerint nem Xabi Alonso miatt, így a német hiába kért, könyörgött büntetőért, a müncheni visszavágóra egygólos előnnyel utazhat a Real. Josep Guardiola edzőként először kapott ki a Bernebauban, a Bayern zsinórban ötödször.

Talán mégsem verhetetlen az idei csoda-Bayern? Münchenben kiderül jövő kedden.