Gulácsiék váratlan pofont kaptak Bakiban

Gulácsi Péter, Salzburg, foci
AUSTRIA, Salzburg : Salzburg's i reacts during the second-leg round of 32 UEFA League football match FC Salzburg vs AFC Ajax in Salzburg, on February 27, 2014. AFP PHOTO / SAMUEL KUBANI
Meglepő vereséget szenvedett a Salzburg labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, az osztrák bajnok az azeri Qarabag otthonában kapott ki 2-1-re.

A tavalyi kiváló Európa Liga-menetelés után nagy terveket szövögetett az idei szezonra is a Salzburg labdarúgócsapata, amely a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik körében kapcsolódott be a küzdelemsorozatba.

A sorsolás jóvoltából az azeri Qarabag otthonába látogatott a Gulácsi Péter kapussal felálló bajnok, és az osztrák sajtó meggyőződése az volt, sohasem látott siker küszöbén áll a csapat. A most vagy soha hangulatot tetézte, hogy a csapat a legutóbbi három tétmérkőzését megnyerte, ráadásul 21 gólt szerzett és mindössze kettőt kapott. A Sollenau elleni 10-1-es kupasiker ugyan nem volt igazi értékmérő, de Bundesligában a Rapid (6-1), majd a Wiener Neustadt (5-0) is nagy verést kapott.

Gulácsi két gólt kapott Bakiban Forrás: AFP/Samuel Kubani

Ezek után a csapat a Bakiban található Tofik Bahramov-stadionban egy három kiállítással tarkított mérkőzésen 2-1-re kikapott, és bár van esélye a továbbjutásra, megtanulhatta, hogy nem illik lenézni senkit a párharc előtt. A Salzburg legutóbb az 1994-95-ös idényben szerepelt a Bajnokok Ligája csoportkörében.

Nem sikerült a győzelem a román Steaua együttesének sem, ugyan kétszer is vezetést szerzett a román együttes, de a kazah Aktobe végül 2-2-es döntetlent harcolt ki hazai pályán.

Eredmények, BL-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:
Qarabag (azeri) - Salzburg (osztrák) 2-1 (1-0)
gól: Danilo Dias (2.), Reynaldo (86.), illetve Soriano (77.)
piros lap: Teli (42.), Reynaldo (88.), illetve Schwegler (34.)

Aktobe (kazah) - Steaua Bucuresti (román) 2-2 (0-1)
gól: Korobkin (58.), Arzumanjan (88.), illetve Keserü (44.), Prepelita (79.)

AEL Limassol (ciprusi) - Zenit (orosz) 1-0 (0-0)
gól: Gikiewicz (64.)
piros lap: Witsel (67. Zenit)

HJK Helsinki (finn) - APOEL (ciprusi) 2-2 (2-0)
gól: Savage (11., 45., a másodikat büntetőből), illetve De Vincenti (71.), Sheridan (74.)
piros lap: Kandji (49., HJK)

Dnipro (ukrán) - FC Köbenhavn (dán) 0-0

Grasshoppers (svájci) - Lille (francia) 0-2 (0-1)
gól: Corchia (29.), Ryan Mendes (49.)

Feyenoord (holland) - Besiktas (török) 1-2 (0-1)
gól: Te Vrede (90., öngól), illetve Pektemek (13.), Frei (71.)

Ludogorec (bolgár) - Partizan (szerb) 0-0

Standard (belga) - Panathinaikosz (görög) 0-0

Aalborg (dán) - Dinamo Zagreb (horvát) 0-1 (0-0)