A legutóbbi szezon ezüstérmese, a Győri ETO FC hazai pályán 3-1-re nyert a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójának vasárnapi játéknapján.

OTP Bank Liga, 2. forduló:
Győri ETO FC-Budapest Honvéd 3-1 (1-1)
Győr, 2500 néző, v: Németh Á.
gólszerzők: Priskin (19.), Rudolf (76., 11-esből), Pátkai (79.), illetve Youla (27.)
kiállítva: Alcibiade (73.)
sárga lap: Kamber (50.), illetve Mello (18.), Ikenne-King (21.), Alcibiade (40., 73.), Job (81.)

Győri ETO FC:
Kocic - Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi - Koltai (Andric, 66.), Kamber, Pátkai - Varga R. (Dudás, 87.), Priskin (Kronaveter, 80.), Rudolf

Budapest Honvéd:
Kemenes - Ikenne-King (Baráth, a szünetben), Ignjatovic, Alcibiade, Mello - Vécsei, Godoy (Hidi, 54.), Nagy G. - Job, Holender (Kapacina, 61.), Youla

Élvezetés és eseménydús első 45 percet láthatott a közönség, mindkét csapat előtt több nagy helyzet is kínálkozott, ezek közül előbb a győriek Priskin, majd a vendégek Youla révén használtak ki egyet-egyet.

A fordulást követően visszaesett a játék színvonala, a mezőnyben a győriek voltak jobbak, de sokáig ezt nem tudták gólra váltani. Negyedórával a vége előtt Alcibiade kiállítása miatt emberhátrányba kerültek a kispestiek, a Győr pedig ezt pillanatok alatt kihasználta: Rudolf harcolt ki egy büntetőt, amelyet saját maga értékesített. Három perccel később Pátkai góljával végleg eldőlt a három pont sorsa.

Diósgyőri VTK-Szombathelyi Haladás 18.30
A Ferencváros-Dunaújváros mérkőzést a zöld-fehérek stadionavatója miatt elhalasztották.

Korábbi eredmények:
1. forduló (július 25-27.):
Kecskeméti TE - Ferencváros 1-3, Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia 2-1, MVM Paks-Győri ETO FC 2-0, Budapest Honvéd-Dunaújváros Pase 3-0, Videoton FC - Lombard Pápa Termál FC 3-0, PMFC-Matias - MTK Budapest 0-4, Szombathelyi Haladás - Újpest FC 0-1, Nyíregyháza Spartacus - DVSC-TEVA 1-1