Az Újpest hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az utolsó negyed órát kettős emberhátrányban futballozó Diósgyőrrel a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

OTP Bank Liga, 2. forduló:
Újpest FC-Diósgyőri VTK 1-1 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 3605 néző, v.: Vad II.
gólszerzők: Suljic (61.), illetve Grumic (53.)
kiállítva: Egerszegi (67.), Debreceni (76.)
sárga lap: Forró (28.), Suljic (69.), Nagy G. (79.), illetve Okuka (26.), Egerszegi (59., 67.)

Újpest FC:
Balajcza - Nagy J., Litauszki, Heris, Forró - Simon K. (Mboma, 62.), Balogh B. (Kosovic, 87.), Nagy G., Vasiljevic, Suljic - Stanisavljevic

Diósgyőri VTK:
Rados - Okuka, William Alves, Kádár, Husic - Bori, Elek Á. (Takács T., 44.), Egerszegi, Bognár I. (Debreceni, 70.) - Grumic, Bacsa (Németh M., 87.)

Az első félidőben a vendégek futballoztak mezőnyfölényben, de nem tudtak komoly gólszerzési lehetőséget kidolgozni. Az újpestiek beszorultak saját térfelükre, támadásban teljesen veszélytelenek voltak.

A szünet után jól kezdett a Diósgyőr: Grumic először még csak a kapufát találta el, nem sokkal később a szerb támadó azonban fejjel már eredményes volt. A bekapott gól mintha felébresztette volna a lila-fehéreket és gyorsan, Suljic fejesével egyenlítettek. Nem sokkal később Egerszegi megkapta második sárga lapját, így emberhátrányba kerültek a vendégek, ráadásul negyed órával a vége előtt az utolsó emberként szabálytalankodó Debrecenit is kiállította a játékvezető, azaz a Diósgyőr kilenc emberre fogyatkozott.

A hajrában az Újpest ugyan beszorította riválisát, de nem tudta megszerezni a győzelmet jelentő gólt.

Diósgyőri VTK-Szombathelyi Haladás 18.30
A Ferencváros-Dunaújváros mérkőzést a zöld-fehérek stadionavatója miatt elhalasztották.

Korábbi eredmények:
1. forduló (július 25-27.):
Kecskeméti TE - Ferencváros 1-3, Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia 2-1, MVM Paks-Győri ETO FC 2-0, Budapest Honvéd-Dunaújváros Pase 3-0, Videoton FC - Lombard Pápa Termál FC 3-0, PMFC-Matias - MTK Budapest 0-4, Szombathelyi Haladás - Újpest FC 0-1, Nyíregyháza Spartacus - DVSC-TEVA 1-1