Van Gaal hazai vereséggel kezdett Manchesterben

2014.08.16. 15:47

Vereséggel kezdte manchesteri pályafutását Louis van Gaal, a Swansea egyáltalán nem érdemtelenül nyert az Old Traffordon 2-1-re. A ManUnited tartalékosan állt fel, de a játéka még ehhez képest is kifejezetten gyenge volt. Ashley Young duplán veszített.

Premier League, 1. forduló

Manchester United-Swansea 1-2 (0-1) G: Rooney 53. ill. Szung-Jung 28., Sigurdsson 72.
Leicester-Everton 2-2 (1-2) G: Ulloa 22., Wood 86. ill. McGeady 20., Naismith 45.
Queen's Park Rangers-Hull City 0-1 (0-0) G: Chester 52.
Stoke City-Aston Villa 0-1 (0-0) G: Weimann 50.
West Bromwich Albion-Sunderland 2-2 (1-1) G: Brahino 42.- 11-esből, 74., ill. Cattermole 5., Larsson 85.
West Ham United-Tottenham 0-1 (0-0) G: Dier 93.

A Premier League első fordulójában még nem sok látszott Louis van Gaal munkájából, a Manchester United a David Moyes alatt látott lassú, kilátástalan játékkal kezdett a Swansea ellen. A meglehetősen tartalékos hazaiak még az első félórában hátrányba kerültek, Ki Szung-Jung szép lövéssel szerezte meg a walesiek első találatát, igaz, a koreai lövése előtt szabálytalanul akadályozták a hazaiak védőit.

A második félidő elején Wayne Rooney gyorsan kiegyenlített, egy méterről, ollózó mozdulattal húzott be egy felpörgő labdát, de a Swansea ráérzett, hogy nincs sok félnivalója, és nem állt vissza őrizni az egy pontot. Gylfi Sigurdsson egy szép, de némileg szerencsés támadás végén újra a walesieket juttatta előnyhöz. A United erőtlenül próbálkozott, de Van Gaal cseréi nem jöttek be, így a holland edző hazai vereséggel mutatkozott be a Premier League-ben.

Van Gaalt a meccs előtt még szerettékForrás: AFP/Paul Ellis

A mérkőzés kevés emlékezetes jelenete közül az egyik az volt, amikor a bíróval perlekedő Ashley Young szájába hirtelen belerepült valami. Több angol oldal azt írja, egy madár pottyantott a játékos szájába, de a lövedék röppályáját elnézve lehet, hogy köpés volt. Mindenképpen fúj.

A Muhamed Besicet végig a kispadon jegelő Tottenham még az első félidőben emberhátrányba került a West Ham vendégeként, de a hazaiak nem tudtak élni a lehetőséggel, a Naughton kezezéséért megítélt büntetőt Noble mellé lőtte. A második félidőben a West Ham is 10 emberre fogyatkozott, Collins kapta meg második sárgáját. Mindkét oldalon voltak helyzetek, végül a 93. percben az első Premier League-mérkőzésén pályára lépő Eric Dier lőtte be Kane remek passzát, ezzel nyert a Spurs.

Az Everton hiába vezetett kétszer is az újonc Leicester otthonában, de a hajrában a frissen feljutott kiscsapat Wood góljával másodszor is kiegyenlített. Szintén 2-2-re végzett a Sunderland a WBA otthonában, a birminghamiak Berehino két góljával már győztesnek tűntek, amikor a 85. percben Larsson kiegyenlített.

Ugyanebben a pillanatban Londonban drámai események történtek: a Hull vezetését Austin egyenlíthette volna ki büntetőből, de a QPR játékosa elhibázta a 11-est. Az Aston Villa a Stoke otthonában tudott nyerni, az alacsony színvonalú meccs utolsó pillanatában a hazaiak bődületes ziccert hibáztak.