A címvédő Bayern München négygólos győzelmet aratott a forduló előtt éllovas, vendég Paderborn ellen a német labdarúgó Bundesliga ötödik fordulójának keddi játéknapján.

Bundesliga, 5. forduló
Bayern München-Paderborn 4-0 (2-0)
gól: Götze (8., 78.), Lewandowski (14.), Müller (85.)

Az újonc kiscsapatnak, amely története során először szerepelhet az élvonalban, két-két győzelem és döntetlen után ez volt az első veresége a szezonban, míg a bajorok továbbra is veretlenek.

Guardiola a meccs előtt elismerte, hogy az előző fordulóban hibázott a Hamburg elleni kezdőcsapat összeállításakor, ezért a Paderborn elleni meccsre öt helyen is változtatott, és a Bayern szinte a legerősebb összeállításában lépett pályára.

Ez meg is látszott a meccs képén, mert bár a Paderborn szimpatikusan futballozott, a Bayern végig dominálta a meccset, és csak a gólkülönbség volt kérdéses - végül négynél álltak meg a bajorok.

A meccs első gólja volt egyben a legszebb is, zseniális összjátk végén Mario Gözte hanyag eleganciával perdített a kapuba (1-0).

Pár perccel később Robert Lewandowski is megszerezte az első bajnoki gólját a Bayernben. Igaz, előtte lesről lépett vissza, de onnantól nagyon szépen megoldotta a helyzetet: finoman megigazította a labdát, majd egy pattanás után erős löketet küldött a hosszú sarokba. Nár életerős volt a löket, Kruse kapus benne volt, védhető lett volna (2-0).

Ezt követően hosszú ideig nem történt semmi különös, de a meccs végén a bajorok újra megrázták magukat, és a játékot nagyon élvező Robben vezérletével még kettőt berámoltak a leeresztő ellenfélnek. Előbb Götze, majd Müller rúgott gólt.

Götze szerencsés találata (3-0)

Müller gólja (4-0)

Szalai Ádám gárdája, a Hoffenheim hat gólt hozó meccsen döntetlent játszott a továbbra is nyeretlen Freiburggal, míg a Schalke 04 idénybeli első sikerét aratta a Werder Bremen otthonában. A magyar támadó az utolsó pillanatokban egyenlítő Hoffenheim kezdőcsapatában kapott helyet, majd a 71. percben lecserélték.