Majdnem egy félidőt emberelőnyben játszva is csak 1-0-s győzelmet aratott az angol labdarúgó-válogatott Észtországban az Európa-bajnoki selejtezők harmadik fordulójában, a mérkőzés egyetlen gólját Wayne Rooney szerezte szabadrúgásból.

A legutóbb Európa-bajnokság pótselejtezőjéig jutott észt válogatott nagyon szervezetten futballozott Anglia ellen, de a középső védő, Ragnar Klavan 48. percben összeszedett második sárga lapja döntőnek bizonyult.

A győztes gólt végül Wayne Rooney szerezte a 74. percben, 20 méteres szabadrúgását Sergei Pareiko kapus csak a jobb kapufára tudta tolni, onnan pedig a labda a hálóba csorgott.

Rooney gólja, és Klavan kiállítása döntött Tallinnban Forrás: AFP/Glyn Kirk

Az oroszok ugyan veretlenek maradtak, de a svédországi 1-1 után ezúttal hazai pályán értek el hasonló eredményt az eddig pont nélkül álló moldovaiak ellen. A helyi sajtó szerint Fabio Capello napjai is meg vannak számlálva, ezen hat pont segíthetett volna, de a tervezett mennyiségből csak kettőt sikerült begyűjteni.

Az osztrákok 1-0-ra verték Montenegrót (a vendégek kapujában a pécsi Vukasin Poleksic kiválóan védett), így továbbra is veretlenül, három meccsen szerzett hét ponttal vezetik a G csoportot.

A csütörtökön Szlovákiában vereséget szenvedett spanyol válogatott 4-0-s győzelmet aratot Luxemburg vendégeként. Az Eb-címvédő harmadik gólját a brazil születésű Diego Costa szerzete, aki első találatát jegyezte spanyol színekben. A C csoportban Szlovákia százszázalékos mérleggel áll az élen, mivel a spanyol gárda elleni sikert követően vasárnap Fehérorszországban is győzni tudott.

Eredmények, Eb-selejtezők, C csoport:
Ukrajna - Macedónia 1-0 (1-0)
gól: Sidorchuk (45.)

Fehéroroszország - Szlovákia 1-3 (0-0)
Kalacsev (79.), illetve Hamsík (65., 84.), Sestak (90.)

Luxemburg - Spanyolország 0-4 (0-2)
Silva (27.), Alcacer (42.), Costa (69.), Bernat (88.)

Az állás: 1. Szlovákia 9 pont, 2. Spanyolország 6 (10-3), 3. Ukrajna 6 (3-1), 4. Macedónia 3, 5. Fehéroroszország 1 (2-6), 6. Luxemburg 1 (3-8).

E csoport:
Észtország - Anglia 0-1 (0-0)
gól: Rooney (74.)
piros lap: Klavan (48., Észtország)

Litvánia - Szlovénia 0-2 (0-2)
Novakovic (33., 37.)

Az állás: 1. Anglia 9 pont, 2. Szlovénia 6 (3-1), 3. Litvánia 6 (3-2), 4. Észtország 3, 5. Svájc 0/2 mérkőzés (0-3), 6. San Marino 0/2 (0-7).

G csoport:
Ausztria - Montenegró 1-0 (1-0)
gól: Okotie (24.)

Oroszország - Moldova 1-1 (0-0)
gól: Dzjuba (73., büntetőből), illetve Epureani (74.)

Svédország - Liechtenstein 2-0 (1-0)
Zengin (34.), Durmaz (46.)

Az állás: 1. Ausztria 7 pont, 2. Oroszország 5 (6-2), 3. Svédország 5 (4-2), 4. Montenegró 4, 5. Moldova 1 (2-5), Liechtenstein 1 (0-6).