Még Gerrardot is sokkolta a hajrá

2014.10.19. 16:57

Brendan Rodgers és Steven Gerrard szerint is elképesztő szerencsével nyert a Liverpool a Queens Park Rangers otthonában a Premier League 8. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A vendégek a 87. percben még csak 1-0-ra vezettek, a vége 3-2 lett a Liverpoolnak, a hazaiak két öngólt is vétettek.

Eredmény, Premier League, 8. forduló:
Queens Park Rangers - Liverpool 2-3 (0-0)
gól: Vargas (87., 90+2.), illetve Dunne (67., öngól), Coutinho (90.), Caulker (90+5., öngól)

Elképesztő mérkőzésen győzött a Liverpool labdarúgócsapata a Premier League 8. fordulójában. A vendégek a 67. percben egy szerencsés találattal szereztek vezetést, Glen Johnson jobb oldali lapos passzát Richard Dunne saját kapujába helyezte (0-1). A védőnek ez volt pályafutása 10. öngólja, ezzel ő a Premier League első olyan játékosa, aki kétszámjegyű eredményt ért el ezen a téren.

Úgy tűnt, ezzel a góllal célba ér a Liverpool, arra kevesen gondoltak, hogy az utolsó percek micsoda őrületes gólváltásba torkollanak. A 87. percben egyenlítettek a hazaiak, Charlie Austin fejesét Eduardo Vargas közelről bólintotta a kapuba (1-1).

Nem sokáig örülhetett a közönség, a 90. percben Philippe Coutinho 14 méterről tökéletesen lőtte ki a bal alsó sarkot (1-2).

A négy perces hosszabbítás elején ismét Vargas érkezett, egy bal oldali szögletet követően a rövid sarok felé csúsztatott, és Simon Mignolet hiába védett, a gólbíró-rendszer jelezte, hogy a labda áthaladt a gólvonalon (2-2).

És még mindig nem volt vége, a 95. percben Sterling kapott nagy labdát, megpróbált balról centerezni, de a labda nem jutott el Balotelliig, a visszafutó Steven Caulker ugyanis belebotlott, és nagy öngólt lőtt (2-3).

"Még mindig sokkos állapotban vagyok" - mondta a lefújás után Steven Gerrard, a Liverpool csapatkapitánya. "Hihetetlenül szerencsések voltunk ma, semmit sem szólhattunk volna, ha pont nélkül távozunk. A győzelem mellett egy dologba kapaszkodhatunk, hogy sohasem adjuk fel."

Hasonlóképpen vélekedett a vendégek edzője, Brendan Rodgers is. "A QPR nem érdemelte meg a vereséget, óriási szerencsénk volt."

Nagy az öröm a Liverpool csapatánálForrás: AFP/Paul Ellis