Dzsudzsákék már a legjobb 32 között az Európa Ligában

Dzsudzsák Balázs
Dzsudzsák Balázst (b) a 76. percben cserélték le
A Dzsudzsák Balázzsal felálló Dinamo Moszkva egygólos győzelmet aratott a vendég Estoril felett a labdarúgó Európa Liga csoportkörének csütörtöki negyedik fordulójában, ezzel a záró két kör eredményeitől függetlenül bejutott a legjobb 32 közé. Csak döntetlent játszott az Inter, nyert a Tottenham és a Mönchengladbach.

A magyar középpályás kezdőként lépett pályára csapatában a bal szélen, Matthieu Valbuenával és Alekszej Ionovval együtt alkotta a Dinamo támadósorát.

Dzsudzsák Balázst (b) a 76. percben cserélték le Forrás: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

A kapus Gulácsi Péterrel felálló Red Bull Salzburg 5-1-re nyert a Dinamo Zagreb vendégeként, és ezzel bebiztosította továbbjutását a legjobb 32 közé.

A magyar játékos végigvédte a találkozót, amelyen csapata a második félidőben szerzett négy góllal kiütéses vereséget mért a horvát együttesre.

Eredmények, Európa Liga, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:
FC Zürich (svájci)-Villarreal (spanyol) 3-2 (3-2)
gól: Etoundi (21.), Djimsiti (26.), Chikhaoui (29.), ill. Pina (20.), Moreno (24.)

Apollon Limasszol (ciprusi)-Borussia Mönchengladbach (német) 0-2 (0-0)
gól: Raffael (56.), Herrmann (90+5.)

Az állás: 1. Borussia Mönchengladbach 8 pont, 2. Villarreal 7, 3. Zürich 4, 4. Apollon Limasszol 3

B csoport:
HJK Helsinki (finn)-Torino (olasz) 2-1 (0-0)
Baah (60.), Moren (81.), ill. Quagliarella (90.)

FC Köbenhavn (dán)-FC Brugge (belga) 0-4 (0-3)
gól:Refaelov (7., 30., 36.), Vormer (60.)

Az állás: 1. FC Brugge 8 pont, 2. Torino 7, 3. FC Köbenhavn 4, 4. HJK Helsinki 3

C csoport:
Aszterasz Tripolisz (görög)-Tottenham Hotspur (angol) 1-2 (0-2)
gól: Barrales (90. - tizenegyes), ill. Townsend (36. - tizenegyes), H. Kane (42.)

Besiktas (török)-Partizan Beograd (szerb) 2-1 (0-0)
gól: Demba Ba (57., 62. - az első tizenegyes), ill. Markovics (78.)

Az állás: 1. Besiktas 8 pont (8-3), 2. Tottenham Hotspur 8 (8-3), 3. Aszterasz Tripolisz 4, 4. Partizan Beograd 1

D csoport:
Astra (román)-Celtic Glasgow (skót) 1-1 (0-1)
gól: William Amorim (79.), ill. Johansen (32.)

Dinamo Zagreb (horvát)-Red Bull Salzburg (osztrák) 1-5 (0-1)
gól: Henríquez (60.), ill. Jonatan Soriano (40., 64., 85.), Kampl (59.), Bruno (72.)

0-1

0-2

1-2

1-3

1-4

1-5

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Salzburg 10 pont, 2. Celtic Glasgow 8, 3. Dinamo Zagreb 3., 4. Astra 1

E csoport:
Panathinaikosz (görög)-PSV Eindhoven (holland) 2-3 (2-1)
gól: Ajagun (11.), Petric (43.), ill. Depay (27.), L. De Jong (65.), Wijnaldum (78.)

Dinamo Moszkva (orosz)-Estoril (portugál) 1-0 (0-0)
gól: Kuranyi (77.)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Dinamo Moszkva 12 pont, 2. PSV Eindhoven 7, 3. Estoril 3, 4. Panathinaikosz 1

F csoport:
Saint-Etienne (francia)-Internazionale (olasz) 1-1 (0-1)
gól: Bayal Sall (50.), ill. Dodo (33.)

Karabag (azeri)-Dnyipro (ukrán) 1-2 (1-1)
gól: George (36.), ill. N. Kalinic (15., 73.)

Az állás: 1. Internazionale 8 pont, 2. Saint-Etienne 4 (1-1), 3. Dnyipro 4 (2-3), 4. Karabag 4 (2-4)