A kedden Budapesten játszó orosz válogatott egygólos vereséget szenvedett Bécsben az osztrákoktól a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének negyedik fordulójában. A győztes hazaiak ezzel megszilárdították pozíciójukat csoportjuk élén.

Az angolok ugyancsak saját közönségük előtt léptek pályára a szlovénokkal szemben, és Londonban megőrizték hibátlan mérlegüket.

A vendéglátók együttesében a 29 éves Wayne Rooney 100. alkalommal szerepelt, ezzel rekordot döntött: a legfiatalabbként - összességében pedig kilencedikként - lépte át ezt a határt a szigetország válogatottjában. 2003 februárjában 17 évesen és 111 naposan mutatkozott be a nemzeti csapatban, azzal akkor szintén csúcstartó volt, de időközben Theo Walcott e tekintetben megelőzte. Rooney továbbra is a legfiatalabb gólszerzője az angol válogatottnak, mivel már 17 évesen és 317 naposan a kapuba talált.

A szombati találkozón a szlovénok szereztek vezetést öngóllal, egy perccel később azonban Rooney kiharcolt, majd értékesített is egy büntetőt, ezzel már 44 gólnál jár a nemzeti együttesben. Az egyenlítés után Danny Welbeck volt eredményes kétszer.

Negyedik mérkőzésüket is megnyerték a szlovákok, ezúttal Macedóniából hozták el a három pontot. Ezzel továbbra is az élen állnak csoportjukban, amelyben a spanyolok érvényesítették a papírformát a fehéroroszokkal szemben.

A svédek - Ibrahimovic góljával - sokáig vezettek Montenegróban, de végül döntetlennel zártak, a svájciak viszont gól nélküli első félidőt követően a másodikban négyszer is bevették a litvánok kapuját.

Eredmények, 4. forduló:
C csoport:
Luxemburg-Ukrajna 0-3 (0-1)
Spanyolország-Fehéroroszország 3-0 (2-0)
Macedónia-Szlovákia 0-2 (0-2)

A csoport állása: 1. Szlovákia 12 pont, 2. Spanyolország 9 (13-3), 3. Ukrajna 9 (6-1), 4. Macedónia 3, 5. Fehéroroszország 1 (2-9), 6. Luxemburg 1 (3-11)

G csoport:
Ausztria-Oroszország 1-0 (0-0)
Moldova-Liechtenstein 0-1 (0-0)
Montenegró-Svédország 1-1 (0-1)

A csoport állása: 1. Ausztria 10 pont, 2. Svédország 6, 3. Oroszország 5 (6-3), 4. Montenegró 5 (3-2), 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1

E csoport:
Anglia-Szlovénia 3-1 (0-0)
San Marino-Észtország 0-0
Svájc-Litvánia 4-0 (0-0)

A csoport állása: 1. Anglia 12 pont, 2. Svájc 6 (8-3), 3. Szlovénia 6 (4-4), 4. Litvánia 6 (3-6), 5. Észtország 4, 6. San Marino 1