Szalai Ádámot kiállították a Bayern-Hoffenheim meccsen, pedig csak az utolsó 20 percre állt be. A Dortmund kétgólos előnyről sem nyert a Paderborn ellen.

Szalai Ádám a 71. percben lépett pályára az Allianz Arénában, három perccel később elképesztő helyzetben hat méterről a kapu közepén tehetetlenül álló Manuel Neuerbe lőtte a labdát.

A támadónak rossz napja volt, a ráadásban rendkívül csúnyán rátaposott Dante támaszkodó lábára, amiért kiállította a játékvezető.

Josep Guardiola Bayernje bezzeg továbbra is veretlen, a klub történetében először egymást követő két évadban nem talált legyőzőre az első 12 fordulóban.

A BL-ben jól szereplő Dortmund a bajnokságban már lassan kiesőjelölt, ezúttal hiába vezetett 2-0-ra Paderbornban, a vége 2-2 lett. A BVB gondjait szaporítja, hogy Reus ismét megsérült.